...
Реєструйся

Де в Європі працюють найменше


Перехід на чотириденний робочий тиждень став новим трендом у Європі. Хоча в деяких країнах і без нових правил працівники не дуже втомлюються, особливо — нідерландці.

Такі дані наводить європейське статистичне агентство «Євростат».

Читайте також: Чи потрібно буде індексувати зарплату у 2024 році

Так, у Нідерландах працюють у середньому 33,2 години на тиждень. Тоді як у середньому в ЄС робочий час становить 37,5 години на тиждень.

За підрахунками «Євростату», поряд з Нідерландами найменше в Європі працюють у Німеччині (35,3 години на тиждень) та Данії (35,4).

А ось найдовший робочий тиждень — у Греції (41), Польщі (40,4), Румунії та Болгарії (по 40,2).

Читайте також: Рівна оплата праці — вже реальність чи недосяжна мета?

Для порівняння: в Україні встановлено 40-годинний робочий тиждень. При цьому, за даними Держкомстату, в середньому українці працюють 1678 годин на рік, або 32,3 години на тиждень, тобто навіть на годину менше ніж нідерландці.

 

Раніше «Євростат» підрахував, що середня ціна години роботи у Євросоюзі збільшилась на 4,4 % (якщо брати лише країни єврозони, то на 4 %). За даними агентства, загалом по ЄС середня оплата за годину праці становила 22,9 євро, а в країнах єврозони — 25,5 євро.

Для порівняння: в Україні цей показник становить близько 2,5 євро.

Читайте також: Національна стратегія подолання ґендерного розриву в оплаті праці в Україні до 2030 року

Джерело: Закон і Бізнес

Щорічні відпустки: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023

Матеріали до теми


Розрахунковий період для обчислення середньої зарплати для виплати допомоги по вагітності та пологах
Допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі на підставі листка непрацездатності, сформованого на підставі інформації про медичний висновок за період ...
НАДС проводить презентацію посібника «Новації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року: коментарі та порівняльний аналіз»
23 травня відбудеться презентація посібника «Новації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року: коментарі ...