День захисника України

Дата публікації: 11.10.2019

Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України» від 5 березня 2015 року № 238-VIII набрав чинності 25 березня 2015 року. Саме він вписав до статті 73 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) ще один святковий день — День захисника України.

Українці отримали ще один офіційний вихідний, а кадровикам додалося роботи.

Про що важливо пам’ятати кадровикові?

У святкові (неробочі) дні допускаються роботи, припинення яких неможливе через виробничо-технічні умови (безперервно діючі підприємства, установи, організації), роботи, викликані необхідністю обслуговування населення. Також допускаються роботи із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених статтею 71 КЗпП. Робота в святковий день компенсується підвищеною оплатою відповідно до статті 107 КЗпП.

Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочується на 1 годину як при 5-денному, так і при 6-денному робочому тижні (частина перша ст. 53 КЗпП). Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, ця норма не застосовується — тривалість їх роботи не скорочується на одну годину. Також ця норма не працює для тих, кому установлено скорочену тривалість робочого тижня відповідно до статті 51 КЗпП.

Згідно зі статтею 78-1 КЗпП святкові и неробочі дні (стаття 73 КЗпП) при визначенні тривалості щорічних відпусток не враховуються. А тому якщо на період відпустки припадає святковий день 14 жовтня, тривалість відпустки продовжується на один день.

До чого ми це все? Зі святом вас, українці!