Реєструйся

Держпраці: пільгова відпустка ≠ компенсація при звільненні


Державна служба України з питань праці надала офіційне роз’яснення щодо виплати грошової компенсації за дні невикористаної додаткової відпустки, передбаченої для окремих пільгових категорій працівників. Відповідний лист надійшов від Департаменту з питань праці 12 лютого 2025 року за № 240/2.3/2.1-ЗВ-25а.

У Держпраці наголошують, що стаття 16-2 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) встановлює право на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 14 календарних днів для таких категорій осіб:

  • учасників бойових дій;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • постраждалих учасників Революції Гідності;
  • реабілітованих осіб, яких було піддано репресіям у формі ув’язнення, обмеження волі або примусового психіатричного лікування.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Водночас Держпраці наголошує: ця додаткова оплачувана відпустка має спеціальний статус і не відноситься до загального переліку щорічних відпусток чи додаткових відпусток за роботу в шкідливих або особливих умовах, що визначені статтею 24 Закону № 504. А відтак при звільненні працівника компенсація за невикористані дні такої відпустки не передбачена.

Таким чином, працівники пільгових категорій мають враховувати, що у разі припинення трудових відносин за ними не зберігається право на грошову компенсацію за невикористану додаткову відпустку, передбачену статтею 16-2 Закону № 504.

Роботодавцям варто звернути особливу увагу на цю норму при здійсненні остаточного розрахунку з працівником. Невиплата компенсації у цьому випадку є правомірною та відповідає чинному законодавству.

Джерело: НПБ КАДРИ.UA

Передплата. Акція

Матеріали до теми


Зразок наказу про надання працівникові відпустки без збереження зарплати як пенсіонеру за віком
Статтею 25 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) визначено категорії працівників та обставини, коли відпустка ...
Експерт КАДРИ.UA роз’яснює, чи беруть на військовий облік осіб за договорами ЦПХ
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового департаменту однієї з державних структур. ЗАПИТАННЯ. Ситуація з прийняттям на роботу ...
Міноборони посилює соціальний захист курсантів військових вишів
Із травня 2025 року курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої військової ...
Військові VS податкова знижка: чому держава обмежує право на пільгу
Податковий кодекс України (ПКУ), який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання ...