Реєструйся

Держпраці змінять коло обов’язків та функцій — частину повноважень передадуть до МВС, Міненерго, Держгеонагляду, Держспоживслужби


У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося засідання «круглого столу» на тему «Перспективи та напрями реформування Державної служби України з питань праці».

«Державна служба з питань праці є доволі сильним, майже фіскальним органом після Державної податкової служби. Інституція потужно впливає на роботу будь-якого бізнесу. Державна служба з питань праці на сьогодні відповідає за охорону праці, стан справ з неформальною зайнятістю та боротьбу з «тіньовою» зайнятістю, — зазначила у своєму виступі голова Комітету Галина Третьякова. — Реформування цієї Служби є нагальним. Маємо сконцентруватися насамперед на проблемі неформальної праці. Маємо мотивувати роботодавця та працівника переходити на формальну працю».

Замовляйте добірку «Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика. Оновлене видання».

Заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна повідомила про розробку проєкту Закону щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, здійснення держнагляду за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятість населення.

Вказаний законопроєкт дозволить здійснити перерозподіл функцій між центральними органами виконавчої влади, зокрема щодо:

  • поводження з вибуховими матеріалами та здійснення державного гірничого нагляду;
  • проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті;
  • реєстрації та обліку виcокотонажних транспортних засобів та інших технологічних транспортних засобів;
  • дотримання законодавства про рекламу.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

«Законопроєкт передбачає передачу цих непрофільних для Державної служби України з питань праці політик до інших органів виконавчої влади, зокрема, до МВС, Міненерго, Держгеонагляду, Держспоживслужби.

У березні 2023 року проєкт законодавчої ініціативи був схвалений Урядом, — повідомила Тетяна Бережна. — Таким чином Служба зможе сконцентруватися на ключових функціях, які передбачені європейськими директивами, та спрямовувати зусилля на боротьбу з тіньовою, неформальною зайнятістю. Кожен сплачений податок — дуже важливий, особливо під час війни. Законопроєкт готується до реєстрації в парламенті».

Голова Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера у своєму виступі зазначив, що плинність кадрів серед інспекторів праці щороку становить майже 20 %, зокрема, через неконкурентність рівня оплати праці інспектора. Так, заробітна плата новопризначеного інспектора без стажу державної служби на сьогодні становить 5 296 грн.

Заступник голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні з соціальних питань Сергій Біленький зупинився, зокрема, на важливості постійного підвищення кваліфікації інспекторів з питань праці та розумінні відповідальності інспектора за якість та об’єктивність винесених приписів щодо усунення порушень вимог законодавства про працю. За його словами, існують випадки успішного оскарження таких приписів в судовому порядку, що свідчить про рівень фаховості інспектора, який складає відповідну письмову вимогу-припис.

Серед пріоритетних напрямків діяльності Держпраці, зокрема, в умовах воєнного стану — активізація соціального діалогу та налагодження співпраці з заінтересованими органами, повідомив під час свого виступу Ігор Дегнера.

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Галина Третьякова звернула увагу на важливість контролю виконання суб’єктами господарювання нормативу робочих місць з працевлаштування осіб з інвалідністю, а також визначення переліку суб’єктів господарювання, на яких поширюється трудове законодавство.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Передплата

Матеріали до теми


МОП розпочала глобальну кампанію задля сприяння соціальній справедливості
Міжнародна організація праці розгортає глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності ...
Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...