Реєструйся

Про успадкування соціальних страхових виплат


ЗАПИТАННЯ

Чи можна отримати у спадщину право на отримання соціальних страхових виплат?

 

ВІДПОВІДЬ

Перш ніж перейти до питання соціальних виплат варто визначити, що таке спадщина. Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ), спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Існують два види спадкування:

  • за заповітом;
  • за законом.

Згідно зі статтею 1218 ЦКУ, до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Однак варто підкреслити, що права та обов’язки, що нерозривно пов’язані безпосередньо з особою спадкодавця, зокрема, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, – до складу спадщини не входять.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Тобто спадкоємці померлої людини можуть отримати лише ті страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, які належали застрахованій особі, та не були одержані нею за життя.

При цьому, відповідно до Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», до складу спадщини можуть включатися і суми страхових виплат, що не були своєчасно виплачені постраждалій людині, з вини уповноваженого органу управління або його територіальних органів.

Ольга Апанович, фахівчиня Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Вебінар «Трудовий договір vs цивільно-правовий договір»

Матеріали до теми


МОП розпочала глобальну кампанію задля сприяння соціальній справедливості
Міжнародна організація праці розгортає глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності ...
Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...