...
Реєструйся

Діють зміни в обов’язкових профілактичних медоглядах працівників


Набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 8 листопада 2023 року № 1925, який оновив вимоги до організації й проведення профілактичних медичних оглядів працівників деяких професій.

Насамперед зміни торкнулися переліків виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені не вакциновані особи або особи, хворі на визначені інфекційні хвороби.

Читайте також: Роботодавці повинні подавати інформацію про належність працівників до профспілкової організації та медичні огляди

Змінено також перелік інфекційних хвороб, носійство або захворювання на які є підставою для недопуску до виконання професійних обов’язків. Так, перелік розширено інфекційними хворобами, що можуть викликати надзвичайні ситуації у системі громадського здоров’я, а натомість виключені такі, що не передаються від людини до людини.

Найбільших змін зазнав перелік необхідних обстежень для проведення обов’язкових медичних оглядів. Перелік доповнено обов’язковими лабораторними (загальний аналіз крові і сечі, глюкоза крові), інструментальними (вимірювання артеріального тиску та ЕКГ) і фізикальними обстеженнями. Враховуючи, що деякі сфери діяльності працівників, які проходять медичний огляд, пов’язані з щоденним безпосереднім контактом з людьми, до необхідних лікарів-спеціалістів додано лікаря-психіатра.

Читайте також: Для яких категорій працівників є обов’язковим медичний огляд

Флюорографія або рентгенологічне обстеження органів грудної клітини проводитиметься виключно за наявності факторів ризику наявності у працівника туберкульозної інфекції — після проходження анкетування.

Бактеріологічні дослідження (так звані «кишкова група» і «мазок на стафілокок») стануть обов’язковими лише для працівників, які безпосередньо пов’язані з виготовленням та реалізацією продуктів харчування.

Читайте також: Періодичність психіатричних оглядів залежатиме від виду діяльності працівників

Вакцинація — найліпший засіб специфічної профілактики інфекційних хвороб. Вже з жовтня 2024 року, якщо працівник ризикує інфікуватися при виконанні професійних обов’язків та/або може інфікувати інших і проти зазначених інфекційних хвороб є специфічна профілактика, такий працівник не допускатиметься до роботи без відповідного захисту.

Наказ набув чинності 1 жовтня 2024 року.

Джерело: КАДРИ.UA

Передплата на друковану версію «КАДРОВИК.UA» на 2025 рік

Матеріали до теми


Комплексні заходи з охорони праці: з чого почати і як не забути головне
Комплексні заходи з охорони праці – це заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного ...
Розроблено проєкт Порядку фінансування лікарняних
Пенсійний фонд України оприлюднив проєкт постанови «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням». ...
За несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві роботодавцю загрожує штраф
У разі порушення встановленого порядку повідомлення (надання інформації) центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, ...