Зміст журналу «Довідник кадровика» № 3 — 2016


Шановні читачі!

Нарешті закінчилася зима і настала весна! Прийшов довгоочікуваний березень, який асоціюється з Шевченківськими днями — днями вшанування пам’яті Великого Кобзаря, а також з весняним жіночим святом — 8 Березня!

Щиро вітаємо вас з цими святами!

Шевченківські дні мають особливе значення для кожного з нас. Багато років у серцях народу, його мріях і сподіваннях живуть безсмертне ім’я Тараса Григоровича Шевченка та його твори, пробуджуючи щирі благородні почуття.

Нашим жінкам у Міжнародний жіночий день бажаємо міцного здоров’я, добра, натхнення, професійних успіхів!

На початку весни в цьому номері розглядається і нова тема — «Особливості ведення кадрового обліку працівників іноземних представництв в Україні». Зі статті ви дізнаєтеся, хто здійснює кадрове обслуговування іноземних представництв в Україні, які записи вносять до трудових книжок працівників представництва, хто має повідомляти ДФСУ про прийняття працівника на роботу тощо.

Звертаємо вашу увагу на дві публікації стосовно кадрових документів, зокрема штатного розпису. Це два погляди на одну тему: кадровика-практика й фахівця з архівної справи. Сподіваємося, що матеріали допоможуть в кадровій практиці.

28 квітня цього року відбудуться VII Щорічні всеукраїнські кадрові збори. Запрошуємо вас взяти активну участь в цьому заході, де ви зможете поспілкуватися з колегами-практиками, дізнатися про нові зміни в законодавстві, отримати відповіді на запитання. До речі, свої запитання та листи можете надсилати на адресу редакції: kadrovik@ mediapro.com.ua, olha@mediapro.com.ua.

Нагадуємо, ми завжди відкриті для спілкування!

З глибокою повагою,
головний редактор
Ольга Харечко

_________________________________________________________

У № 3 «КАДРИ. Проекти і перспективи» (щомісячного вкладення до журналу “Довідник кадровика”): 

ПРОЕКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ:

Микола Бойко
Проект Трудового кодексу України (коментар)

Автор приділяє увагу статтям, у яких ідеться про виникнення трудових відносин, трудовий договір і його зміст.

ІНТЕРВ’Ю З ПРАКТИКОМ

Олена Падухевич
Конфлікти в організації як безпосередній вияв спілкування: способи конструктивного вирішення

Чому виникають конфлікти у нашому житті і як навчитися ними керувати? В інтерв’ю розглядається системний погляд на суть конфліктів в організації, динаміка розвитку і способи вирішення конфлікту, а також дії керівника в такій ситуації.

Детально про вкладення »»

Погортати вкладення »»

_________________________________________________________

ЗМІСТ журналу “ДОВІДНИК КАДРОВИКА” №3, 2016

Погортати №1, 2016 журналу

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ПРАКТИКА КАДРОВИКА

Лідія Басмат
Ведення трудових книжок працівників. Виправляємо помилки

Чи можна видавати працівникові на руки трудову книжку під розписку? Як правильно оформити дублікат трудової книжки? Чи треба нумерувати записи в дублікаті? Де мають зберігатися не отримані звільненими працівниками трудові книжки?

Олена Остапко
Особливості ведення кадрового обліку працівників іноземних представництв в Україні

Хто здійснює кадрове обслуговування іноземних представництв в Україні? Чи має право іноземне представництво вносити записи до трудових книжок працівників? Де зберігаються трудові книжки працівників представництва? Яка процедура прий­няття на роботу/звільнення з посади в іноземному представництві?

СУДОВА ПРАКТИКА

Постанова Верховного Суду України «Про зобов’язання видати наказ про звільнення, стягнення заборгованості із заробітної плати при звільненні» від 14 грудня 2015 року (Витяг)

ДІЛОВОДСТВО

Олена Загорецька
Оформлення організаційно-розпорядчих документів згідно з новими правилами. Cтруктура і штатна чисельність; штатний розпис; посадові і робочі інструкції

Продовжуємо знайомитися з найбільш поширеними видами організаційних документів, особливостями їхнього складення й оформлення. Структура і штатна чисельність — чи можна вносити зміни до цього документа і скільки разів протягом року? Які рішення ухвалює керівник юридичної особи на підставі чинного у поточному році штатного розпису? Дізнаємося про склад і особливості оформлення реквізитів штатного розпису і посадових інструкцій.

Юлія Юзова
Правильне оформлення кадрових документів: уникаємо типових помилок. Штатний розпис Cтруктура і штатна чисельність;

На підставі яких документів складають штатний розпис на підприємстві? Як правильно дібрати посади для штатного розпису? Як відобразити в штатному розписі відомості про оплату праці, доплати й надбавки? Протягом якого строку має зберігатися штатний розпис?

ПОСАДОВІ ІНСТРУКЦІЇ

Олександр Клименко
Банк посадових інструкцій для «екзотичних» посад. Байєр і шопер

Хто такі байєр і шопер? Які відповідники до посад «байєр» і «шопер» містяться у міжнародних стандартах професійної класифікації та Класифікаторі професій? Що зазначають у посадових інструкціях байєра і шопера?

ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ

  • Педагогічна діяльність в основний робочий час
  • Чи є правомірним утримання заробітної плати, котру нараховано за час щорічної відпустки викладача-сумісника?
  • Як називатиметься посада фельдшера з прийому та передання викликів?
  • Назва посади «сестра медична станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги» не змінилася

УСЕ ПРО ПЕНСІЇ

Наталя Лаврухина
Пенсії: огляд змін у 2016 році (матеріал у відкритому доступі на сайті)

Розглядаємо зміни щодо пенсійного забезпечення, що відбулися у низці законів, які набули чинності у 2016 році. Зокрема зміни торкнулися пенсійного забезпечення державних службовців — відповідно до якого закону воно тепер здійснюється? Пенсії за вислугу років працівникам авіації і льотно-випробного складу, працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, артистам — у якому віці настає право на цей вид пенсії? Чи зберігаються обмеження у виплаті пенсій пенсіонерам, які працюють? Який максимальний розмір пенсії встановлюється у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року?

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Юрій Васильєв
Соціальні гарантії для працівників, які прийняті або призвані на військову службу: узагальнений аналіз (матеріал у відкритому доступі на сайті)

Які соціальні гарантії передбачені працівникам, які призвані або прийняті на військову службу? Чи зараховується час проходження військової служби в особливий період до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах? Якої тривалості надається додаткова відпустка ветеранам війни? За яких умов надається відстрочка від призову науковим і науково-педагогічним працівникам?

ПРАВОВА ІНФОРМАЦІЯ

  • Указ Президента України «Про присвоєння військових та спеціальних звань учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 9 лютого 2016 року № 41/2016
  • Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння» від 23 грудня 2015 року № 1109
  • Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи» від 9 лютого 2016 року № 359/5
  • Наказ Міністерства освіти і науки України «Про документи про підвищення кваліфікації» від 19 січня 2016 року № 34 89 Лист Міністерства соціальної політики України «Щодо внесення записів до трудової книжки» від 22 грудня 2015 року № 527/06/186-15
  • Лист Міністерства юстиції України «Щодо наказу Міністерства соціальної політики України від 21 жовтня 2015 року № 1022» від 20 листопада 2015 року № 146/10.1/33-15
  • Лист Державної фіскальної служби України «Про проведення перевірок у 2016 році» від 1 лютого 2016 року № 3069/7/99-99-22-04-02-17

КАЛЕНДАР-ПІДКАЗКА