Передплати журнал

Для мобілізованих працівників підвищили гарантії


З 8 лютого діє Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» від 15.01.2015 р № 116-VIII.

Зокрема, документом внесено відповідні зміни до статті 119 КЗпП, відповідно до якої за мобілізованими працівниками на термін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, зберігається місце роботи, посада й компенсується з бюджету середній заробіток на підприємствах, в яких вони працювали на момент призову. Виплата таких компенсацій з бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держбюджету в порядку, визначеному Кабміном.

За працівниками, які були покликані під час мобілізації на особливий період і підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з демобілізацією, але продовжують військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкованості та форми власності на період більше одного року.

За матеріалами Бухгалтер.ua