Міністерство соціальної політики спільно з Мінекономіки та МЗС розглядає можливість імплементації функції сповіщень про пропозиції на ринку праці для українців за кордоном у застосунок «Дія» або через окрему платформу. Про це повідомила перша заступниця міністра соцполітики Дар’я Марчак.
«Щоб повернути цих людей, окрім стабілізації безпекової ситуації, до завершення війни потрібно розв’язати проблему на ринку праці… Поки що, мені здається, ми їм пропонуємо чорну стрічку – «ви приїдете в Україну і тоді ви зрозумієте, зможете знайти тут роботу чи ні, зможете знайти житло чи ні», — зазначила Марчак на конференції «Шлях в ЄС: консолідація зусиль уряду, бізнесу, суспільства».
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
За її словами, розробка такої «вітрини» у «Дії» або окремого застосунку дозволить українцям за кордоном бачити конкретні вакансії та можливості для працевлаштування за спеціальностями в Україні. Серед інших рішень Марчак назвала залучення іноземних грантів, створення механізмів інтеграції мігрантів на ринок праці, а також програми перенавчання й підвищення кваліфікації для збільшення продуктивності. Інвестиції в автоматизацію виробництва, за її словами, також стануть ключем до подолання кадрової кризи.
Як зазначила заступниця міністра, залучення лише людських ресурсів не вирішить проблему ринку праці без інновацій та технологій.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Нагадаємо, у щомісячному дослідженні ІЕД, дефіцит робочої сили в листопаді знову став головною проблемою для бізнесу, а частка компаній, що скаржаться на цю перешкоду, в листопаді сягнула історичного рекорду в 64 % проти 57 % у жовтні та 61 % у вересні.
Кабінет міністрів 30 вересня схвалив Стратегію демографічного розвитку України на період до 2040 року та затвердив план заходів щодо її реалізації у 2024-2027 рр. Згідно з документом, чисельність населення в Україні, за оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя Національної академії наук, до 2041 року може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до 2051 року – до 25,2 млн осіб.
Джерело: Інтерфакс-Україна