...
Реєструйся

В Україні загострюється гендерний розрив в оплаті праці


За даними Кабінету Міністрів України у 2023 році гендерний розрив в оплаті праці в Україні становив 18,6 %. На практиці це означає, що жінкам доводиться працювати більше, щоб отримувати стільки ж, скільки чоловіки — в середньому за життя це 6,5 років додаткової праці.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

За різними підрахунками, які можна зустріти у відкритих джерелах, Україні потрібно понад 100 років, щоб подолати гендерний розрив в оплаті праці. Щодо кроків, які необхідні, щоб це відбулося: як з боку держави, так і суспільства, експерти зазначають, що зараз в Україні діє Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року, яка має на меті скоротити такий розрив з сьогоднішніх 18,6 % до 13,7 %.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Здебільшого в низькооплачуваних сферах — доглядова, освіта, медицина тощо — більшу частину посад обіймають жінки. У галузі промисловості, де переважно працюють чоловіки, жінки отримують на 25 % менше в середньому. У сферах мистецтва, спорту, розваг, культурної діяльності розрив становить майже 33 %.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області

Вебінар «Завершення календарного року: послідовність дій, аналіз помилок у діловодстві та підготовка до 2025 року»

Матеріали до теми


Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Повітряна тривога під час роботи: як підприємству діяти законно та без ризику штрафів
В умовах воєнного стану роботодавці зіштовхуються з новими викликами, зокрема — організацією роботи під час повітряної тривоги. Від правильності дій ...