Передплати журнал

Добровільна доплата ЄСВ за кілька місяців — умови та суми


В ДПС звертають увагу, що договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соцстрахуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Норма закріплена у абзаці 1 частини 5 статті 10 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму ЄСВ, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої на дату укладення договору.

Раніше ми писали: ПДФО, військовий збір та ЄСВ пропонують об’єднати у єдиний податок

Тому особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може заключити договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата ЄСВ за попередні періоди (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соцстрахуванню на будь-який період, але не менше одного місяця. Сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Микола Кирильчук, провідний бухгалтер-експерт «Бухгалтер.UA»

Джерела: ЛІГА.ЗАКОН
роз’яснення ДПС із категорії 201.05 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua).

 

Найголовніша подія року: Всеукраїнський кадровий форум – 2022

Матеріали до теми


Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...