...
Реєструйся

Додаткові гарантії щодо реалізації права на відпочинок осіб з інвалідністю


Відповідно до частини сьомої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504),  особи з інвалідністю, які недавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали 6 місяців на підприємстві, можуть скористатися правом піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання 6-місячного строку безперервної роботи на цьому підприємстві, — повідомляє інспекція праці.

Також, відповідно до частини чотирнадцятої статті 10 Закону № 504 особам з інвалідністю щорічні відпустки за бажанням працівника надаються в зручний для нього час.

Відеокурс «Відпустки працівникам, які мають дітей»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Крім того, згідно зі статтею 6 Закону № 504 тривалість щорічної основної відпустки для працівників з інвалідністю становить:

  • для осіб з інвалідністю I та II груп — 30 календарних днів;
  • для осіб з інвалідністю III групи — 26 календарних днів.

Для цих категорій осіб відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку. Відповідно до пункту 6 та 7 частини 1 статті 25 Закону № 504, відпустка без збереження заробітної плати надається:

  • особам з інвалідністю III групи — тривалістю до 30 календарних днів щорічно;
  • особам з інвалідністю I та II груп — тривалістю до 60 календарних днів щорічно.

Таким чином, задля забезпечення трудових прав осіб з інвалідністю законодавством передбачено низку пільг та гарантій, втілення яких на практиці має на меті недопущення дискримінації осіб з інвалідністю на ринку праці та реалізацію їхніх трудових прав у повному обсязі.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Травнева акція

Матеріали до теми


Коли і як жінка може працювати під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звернувся роботодавець з таким питанням: працівниця підприємства пані Олена ...
Графік відпусток має бути на підприємстві незалежно від чисельності працівників: інспекція Держпраці
Cкладання графіка відпусток встановлено для всіх роботодавців, незалежно від чисельності працівників, — Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР ...