Реєструйся

Допомогу на поховання працівника можливо отримати через вебпортал електронних послуг ПФУ


Пенсійний фонд України у листі від 13 червня 2023 року № 800-030401-8/32247 зазначив, що наразі існує технічна можливість для страхувальників подавати заяви-розрахунки для отримання фінансування, у тому числі допомоги на поховання застрахованої особи або члена сім’ї застрахованої особи, через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Для того, щоб отримати допомогу на поховання таким чином, страхувальнику необхідно створити заяву-розрахунок у своєму особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Виплата допомоги на поховання за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатністю: бухгалтерська документація – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA» 

У цій заяві-розрахунку необхідно вказати суму допомоги на поховання (Тип заяви-розрахунку: «Паперові документи», тип додатка: «Додаток 3»). Альтернативно, заяву-розрахунок можна подати у паперовій формі до сервісного центру ПФУ. При цьому необхідно забезпечити, щоб заява та всі необхідні документи були подані отримувачем допомоги у строк, встановлений статтею 24 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Чи виплачується допомога на поховання від ПФУ у разі загибелі мобілізованого працівника? – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA» 

Також у листі Пенсійного фонду від 14 червня 2023 року № 2800-030401-8/32608 розглядається питання правомірності надання допомоги на поховання за місцем роботи за сумісництвом.

Фахівці ПФУ у листі зауважили, що частиною 1 статті 22 Закону № 1105 не врегульовано питання призначення та здійснення надання допомоги на поховання, така допомога призначається та надається будь-яким страхувальником, з яким застрахована особа на момент настання страхового випадку: перебувала в трудових відносинах; виконувала роботи або надавала послуги на підставі цивільно-правового договору.

При цьому ПФУ нагадує, що допомогу на поховання призначають на підставі оригіналу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.

Джерело: Судово-Юридична газета України

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Матеріали до теми


Чи може бабуся отримати «лікарняний» для догляду за дитиною, якщо працює на одному підприємстві з її матір’ю?
Відповідно до пункту 3.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від ...
Внесено зміни до розрахунку середньої зарплати для «лікарняних» та «декретних»
Кабмін постановою від 14 липня 2025 р. № 837 вніс зміни до низки власних постанов щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування. Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові ...