...
Реєструйся

Уряд підтримав законопроєкт щодо виплати пенсій громадянам із тимчасово окупованих територій та особам, які тимчасово проживають за кордоном


Кабінет Міністрів України підтримав комплексну законодавчу ініціативу Міністерства соціальної політики щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України.

Зокрема, в її межах врегульовано такі важливі питання:

  1. Виплати пенсій громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях або під час тимчасової окупації виїхали на підконтрольну Україні територію.
  2. Виплата пенсій особам, які тимчасово проживають за межами України.

Правові наслідки рішення КСУ для педагогів-пенсіонерів — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Так, для громадян із тимчасово окупованих територій передбачено, що виплата української пенсії проводиться за умови неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення російської федерації.

Оскільки обмін інформацією між Україною та росією наразі неможливий, пропонується запровадити декларативний принцип. Поновлення та виплати пенсій будуть здійснюватися на підставі заяви, в якій особа повідомить про неодержання пенсії від російської федерації.

Водночас громадянам, які знайшли прихисток за кордоном, виплата пенсії буде здійснюватися на поточні рахунки, відкриті в українських банках. При цьому таким особам потрібно буде до 31 грудня кожного року проходити фізичну ідентифікацію.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Передбачено, що фізична ідентифікація може відбуватися віддалено. Перший спосіб — за допомогою Дія.Підпис (Дія ID) в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. Другий спосіб — посвідчення місця проживання консульською посадовою особою.

Читайте також:

Джерело: Урядовий портал Кабінету Міністрів України

Передплата

Матеріали до теми