Реєструйся

Довідка про зарплату за період до 1 липня 2000 року при призначенні пенсії: обов’язковий документ чи ні


Відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Заробітна плата за цей період обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб.

Довідка про заробіток за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року обов’язково надається до органу Пенсійного фонду України в разі, якщо людина після 1 липня 2000 року набула менше ніж п’ять років страхового стажу.

У інших випадках довідка про заробітну плату надається за бажанням людини. Наприклад, якщо в період роботи до липня 2000 року людина мала високооплачувану роботу. Якщо в цей самий період була робота за сумісництвом, то доцільно надавати довідки про заробіток зі всіх місць роботи.

Довідку про заробітну плату видає підприємство, установа чи організація, де працювала людина, яка звертається за пенсією, на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану й сплачену зарплату.

Замовляйте комплект «КАДРОВИК.UA + КАДРОВИК.UA. Спецвипуск 2022 рік».

Джерело: Пенсійний фонд України

Матеріали до теми


Про нарахування єдиного внеску на заробітну плату та допомогу по тимчасовій непрацездатності
ЗАПИТАННЯ Як нарахувати єдиний внесок на заробітну плату та допомогу по тимчасовій непрацездатності, якщо сукупно їх розмір не перевищує мінімальну ...
За яких умов працівники ДПС мають право здійснювати документальні чи фактичні перевірки в неробочий час або вихідні та святкові дні?
Працівники ДПС мають право здійснювати документальні (планові або позапланові; виїзні) чи фактичні перевірки протягом терміну, який визначений у направленні на ...
Роботодавець не може самовільно перенести щорічну відпустку працівника, але є винятки
ЗАПИТАННЯ Чи має право роботодавець перенести щорічну відпустку працівника, термін надання якої визначено графіком надання відпусток, на інший період без ...