Нещодавно ми отримали запит на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від одного з наших користувачів, який звернувся із запитаннями та проханням роз’яснити ситуацію, часом характерну для роботи кадрового відділу.
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977
ЗАПИТАННЯ. Працівник бере відпустку без збереження заробітної плати як особа з інвалідністю. Скільки днів можна брати відпустки без збереження заробітної плати по інвалідності за рік, яка зараховується до стажу? Які підстави для цього? Поясніть, будь ласка, таке: роком вважається з дня прийняття на роботу чи з 01 січня року?
ВІДПОВІДЬ надає експерт системи «КАДРИ.UA» Вадим Будніков:
Особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Особі з інвалідністю, залежно від ступеня розладу функцій органів і систем організму та обмеження її життєдіяльності встановлюється I, II або III група інвалідності.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977
Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) встановлює державні гарантії права на відпустки працівників, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам.
На підставі пунктів 6 та 7 частини першої статті 25 Закону № 504 відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку:
- особам з інвалідністю I та II груп — тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
- особам з інвалідністю III групи — тривалістю до 30 календарних днів щорічно.
Документами, що підтверджують право на такі відпустки, є пенсійне посвідчення та довідка від медико-соціальної експертної комісії.
Така відпустка надається щорічно з 01 січня по 31 грудня року.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 9 Закону № 504, час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася заробітна плата у порядку, визначеному статтями 25 і 26 Закону № 504, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 Закону № 504).
Спробуйте доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» безкоштовно та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.
Система працює 24/7 та доступна кожному користувачу за наявності доступу до інтернету. Користувачів системи консультують кращі фахівці у сфері трудового законодавства, представники державних органів, юристи та кадровики-практики.
Зауважимо, що за останній тиждень фахівцями системи проведено чимало консультацій, зокрема з таких питань:
- Перенесення соціальної відпустки у разі її невикористання з різних причин.
- Звільнення одинокої матері у зв’язку із закінченням строку трудового договору.
- Відповідальність за неподання звітності до центру зайнятості, Державної служби статистики України, а також до ТЦК та СП.
- У листках непрацездатності, сформованих один за одним, вказано різні медичні заклади, але один номер випадку непрацездатності. Як бути?
- Чи можливо нарахувати і оплатити електронний листок непрацездатності, статус якого «закритий»?
- Працівник оформив щорічну неподільну відпустку на 14 днів, під час якої захворів і не бажає продовжувати її одразу після «лікарняного». Як бути?
- Щодо дії паспорта громадянина України під час воєнного стану, якщо не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку
- Перелік звітів з термінами, які протягом року повинен здавати кадровик, який також веде військовий облік.
Джерело: КАДРИ.UA