...
Реєструйся

Експерт КАДРИ.UA консультує читачів


Нещодавно ми отримали запит на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від одного з наших користувачів, який звернувся із запитаннями та проханням роз’яснити ситуацію, часом характерну для роботи кадрового відділу. 

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

ЗАПИТАННЯ. Працівник бере відпустку без збереження заробітної плати як особа з інвалідністю. Скільки днів можна брати відпустки без збереження заробітної плати по інвалідності за рік, яка зараховується до стажу? Які підстави для цього? Поясніть, будь ласка, таке: роком вважається з дня прийняття на роботу чи з 01 січня року?

ВІДПОВІДЬ надає експерт системи «КАДРИ.UA» Вадим Будніков:

Особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Особі з інвалідністю, залежно від ступеня розладу функцій органів і систем організму та обмеження її життєдіяльності встановлюється I, II або III група інвалідності.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) встановлює державні гарантії права на відпустки працівників, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам.

На підставі пунктів 6 та 7 частини першої статті 25 Закону № 504 відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку:

  • особам з інвалідністю I та II груп — тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
  • особам з інвалідністю III групи — тривалістю до 30 календарних днів щорічно.

Документами, що підтверджують право на такі відпустки, є пенсійне посвідчення та довідка від медико-соціальної експертної комісії.

Така відпустка надається щорічно з 01 січня по 31 грудня року.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 9 Закону № 504, час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася заробітна плата у порядку, визначеному статтями 25 і 26 Закону № 504, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 Закону № 504).

Спробуйте доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» безкоштовно та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.

Система працює 24/7 та доступна кожному користувачу за наявності доступу до інтернету. Користувачів системи консультують кращі фахівці у сфері трудового законодавства, представники державних органів, юристи та кадровики-практики.

Зауважимо, що за останній тиждень фахівцями системи проведено чимало консультацій, зокрема з таких питань:

  • Перенесення соціальної відпустки у разі її невикористання з різних причин.
  • Звільнення одинокої матері у зв’язку із закінченням строку трудового договору.
  • Відповідальність за неподання звітності до центру зайнятості, Державної служби статистики України, а також до ТЦК та СП.
  • У листках непрацездатності, сформованих один за одним, вказано різні медичні заклади, але один номер випадку непрацездатності. Як бути?
  • Чи можливо нарахувати і оплатити електронний листок непрацездатності, статус якого «закритий»?
  • Працівник оформив щорічну неподільну відпустку на 14 днів, під час якої захворів і не бажає продовжувати її одразу після «лікарняного». Як бути?
  • Щодо дії паспорта громадянина України під час воєнного стану, якщо не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку
  • Перелік звітів з термінами, які протягом року повинен здавати кадровик, який також веде військовий облік.

Джерело: КАДРИ.UA

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує: «Повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі продовження контракту»
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрової служби одного з підприємств. ЗАПИТАННЯ. Чи повідомляти ДПС про прийняття працівника у ...
Експерт КАДРИ.UA консультує: щодо надсилання трудової книжки поштою в межах України та за кордон
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового департаменту одного з наших партнерів про те, як можна безпроблемно передати ...
Експерт КАДРИ.UA консультує. Яка тривалість щорічної відпустки сумісника з неповним робочим тижнем?
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу однієї з державних структур щодо тривалості щорічної основної та додаткової ...
Чи повинен повідомити за два тижні неповнолітній працівник про звільнення на вимогу батьків?
Ні, не повинен. Відповідно до статті 199 КЗпП батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, ...