До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрової служби одного з підприємств.
ЗАПИТАННЯ. Чи повідомляти ДПС про прийняття працівника у разі продовження контракту?
ВІДПОВІДЬ надає шеф-редактор проєктів «КАДРОВИК.UA» Вікторія Ліпчанська.
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (у т. ч. матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватись угодою сторін.
Прийняття (наймання) на роботу працівників шляхом укладання з ними контракту роботодавцем може здійснюватися у випадках, прямо передбачених законами.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77
Пунктом 24 постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 170 «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору» передбачено, що за два місяці до закінчення строку чинності контракту за угодою сторін його може бути продовжено або укладено на новий строк.
Отже, контракт після закінчення строку його дії може бути продовжений, переукладений на новий строк або розірваний.
Датою набрання чинності новим контрактом (про що має бути зазначено в ньому) має бути дата, наступна після дня закінчення строку дії попереднього контракту.
У разі продовження чи переукладення контракту звільняти працівника та заново приймати не потрібно.
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Згідно з частиною першою статті 391 КЗпП якщо після закінчення строку трудового договору (у т. ч. контракту) трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.
Видаємо наказ про продовження строку дії (переукладення) контракту з працівником.
У самій формі контракту має бути передбачений порядок внесення змін до контракту. Зазвичай внесення змін та доповнень до контракту здійснюється шляхом підписання додаткових угод (в такій же кількості екземплярів, що й контракту). В додатковій угоді прописується строк, на який продовжено (переукладено) контракт, та інші умови контракту, які зазнали змін (якщо такі зміни були).
Порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413.
Оскільки у разі продовження контракту не укладається новий трудовий договір, повідомляти Державну податкову службу про це не потрібно.
Спробуйте безплатний доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.
Не пропустіть можливості розвиватися разом з нами та скористайтеся зручним цілодобовим онлайн-сервісом в системі «КАДРИ.UA», де, зокрема, детально проаналізовані останні зміни щодо військового обліку, бронювання військовозобов’язаних, відстрочок під час воєнного стану тощо. Завдяки цьому унікальному сервісу ви отримаєте допомогу та консультації від експертів, фахівців з усіх питань трудового законодавства й готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації, а також професійні поради щодо питань перевірок, бронювання, ведення військового обліку та ін.
Зауважимо, що за останній тиждень фахівцями системи проведено чимало консультацій, зокрема з таких тем, як-от:
- Щодо гарантії збереження робочого місця мобілізованому працівнику
- Чи може тренер комунального закладу скористатись правом на відстрочку від мобілізації?
- Оплата сторожу за роботу в нічний час
- Чи відноситься перейменування посади до оперативних відомостей, які потрібно передавати до ПФУ?
- Відпустка студенту для проходження практики
- Щодо відображення у відомості з реєстру військовозобов’язаних осіб до 25 років, які мають статус обмежено придатних
- Тривалість щорічної відпустки працівника з неповним робочим тижнем
- Встановлення випробування жінці — матері дитини віком до трьох років
- Прийняття працівника на роботу: чи брати на зберігання трудову книжку, якщо вона не оцифрована?
Джерело: КАДРИ.UA