Електронний реєстр листків непрацездатності має запрацювати з 1 січня 2020 року


Електронний реєстр листків непрацездатності представлятиме систему накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності. Він стане складовою частина реєстру застрахованих осіб.

Додатково матимемо й медичні висновки, створені в електронній формі на підставі медичних записів і зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я. Для його підпису використовуватимуть цифровий підпис. Такі медвисновки міститимуть висновок лікаря (комісії лікарів) за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності, що засвідчуватиме тимчасову непрацездатність та буде єдиною підставою для створення листка непрацездатності.

Проте для реалізації цієї ініціативи законопроект № 2275 мають прийняти ще в другому читанні та в цілому. Наразі ж документ схвалений Радою у першому читанні.

Джерело: проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 16 жовтня 2019 року № 2275.

Матеріали до теми


Обрахунок пенсій: негативний вплив низьких зарплат під час війни пропонують нівелювати
У Раді зареєстрували законопроєкт № 7453 від 09 червня 2022 року, який може скоригувати норми Закону України від 9 липня ...
Листки непрацездатності: як отримати допомогу за кордоном?
Попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування ...