...
Реєструйся

Фізособа, яка здійснює незалежну професійну діяльність не стала на облік як платник ЄСВ


У разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платником єдиного внеску, на фізособу, яка провадить незалежну професійну діяльність, накладають штраф у розмірі десяти НМДГ.

Крім того, застосовуються штрафні санкції за:

  • несплату/неперерахування або несвоєчасну сплату/несвоєчасне перерахування єдиного внеску;
  • несвоєчасне нарахування платником єдиного внеску;
  • несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності про нарахування єдиного внеску, передбачені пунктами 2, 3, та 7 ч. 11 ст. 25 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Читайте також: Чи залежить кількість договорів з нефіксованим робочим часом від загальної кількості працівників

Відповідно до статті 165-1 Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі — КУАП), за порушення порядку нарахування єдиного внеску, неподання, несвоєчасне подання звітності щодо єдиного внеску на особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, накладають штраф від тридцяти до сорока НМДГ.

 

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій статті 165-1 КУАП, тягнуть за собою накладення штрафу на особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти НМДГ.

Читайте також: Які документи надає ФОП контролерам під час документальної перевірки

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Передплата

Матеріали до теми


15 квітня спливає строк сплати роботодавцями санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю звертає увагу роботодавців, що 15 квітня 2024 року спливає строк сплати роботодавцями адміністративно-господарських санкцій, нарахованих за ...
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...