...
Реєструйся

Фізична особа може бути одночасно і підприємцем і найманим працівником


Відповідно до статті 42 Конституції України, кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

При цьому статтею 43 Конституції України визначено, що кожний громадянин України має право на працю, а також на створення державою умов для повного виконання цього права.

Згідно з підпунктом 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), самозайнята особа – це платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Відеоконсультація: Чи не буде порушенням, якщо ФОП прийме на роботу за ТК працівника, який ФОП і родич?

Водночас працівник – це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону (п.п. 14.1.195 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Отже, трудовий договір укладається роботодавцем з фізичною особою, а не з фізичною особою – підприємцем. А тому фізична особа може бути одночасно і підприємцем, і найманим працівником.

 

Читайте також: У Міноборони не підтримують запровадження бронювання для ФОПів та гіг-спеціалістів

Джерело: ДПС

Передплата

Матеріали до теми


Як прийняти інтерна на роботу в медичний заклад?
Лікаря-інтерна працевлаштовують за строковим трудовим договором на основне місце роботи на базі стажування, режим робочого часу для інтерна встановлює сам ...
Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...