...
Реєструйся

ФОП купує комп’ютер для роботи: чи вважається це витратами, пов’язаними із провадженням господарської діяльності


ЗАПИТАННЯ

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат вартість придбаних основних засобів (комп’ютера), з метою використання в господарській діяльності?

 

ВІДПОВІДЬ

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений статтею 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до пункту 177.2 статті 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування визначено пунктом 177.4 статті 177 ПКУ.

Читайте також: Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб та ФОП? Відповідає Держпраці

Згідно з підпунктом 177.4.5 пункту 177.4 статті 177 ПКУ, до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування не включаються:

  • витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою – підприємцем;
  • витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації;
  • витрати на придбання та утримання основних засобів, визначених абзацами восьмим – десятим підпункту 177.4.6 пункту 177.4 статті 177 ПКУ;
  • документально не підтверджені витрати.

Читайте також: Чи можна буде бронювати ФОП та гіг-контракторів?

Зазначені у статті 177 ПКУ підприємці мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають, зокрема, витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів (п.п 177.4.6 п.177.4 ст 177 ПКУ).

Читайте також: ФОПи повинні укладати з найманими працівниками трудові договори

Джерело: ДПС


ЮРИСТ З КАДРОВИХ ПИТАНЬ І ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА — ONLINE

Унікальна послуга на ринку України!
Докладніше

Забезпечте собі:
✔ максимально вивірені рішення щодо трудових відносин з колективом
✔ стійку правову позицію в спірних ситуаціях
✔ регульовані та зрозумілі процеси у «відносинах із державою»

0 (800) 219-977(067) 317-58-86

Матеріали до теми


Не згоден із призупиненням трудового договору? Роз’яснення від Держпраці
Державна служба з питань праці пояснює, що має робити працівник, якщо він не погоджується із наказом про призупинення дії трудового ...
Експерт «КАДРИ.UA» консультує щодо фіксації результатів «внутрішнього» звіряння списків персонального ВО
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від фахівця кадрового відділу однієї з державних структур. ЗАПИТАННЯ. На початку року я складаю ...