Реєструйся

Хто визначає параметри робочого середовища для надання перерв працівникам для обігрівання


У Держпраці листом від 30.04.2015 р. № 32-21/01-472 роз’яснили, коли надаються спеціальні перерви в роботі. Так, відповідно до ст. 168 КЗпП працівникам, що трудяться в холодну пору року на відкритому повітрі чи в закритих неопалювальних приміщеннях, вантажникам і деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, які входять у робочий час. Власник або вповноважений ним орган зобов’язаний обладнати приміщення для обігрівання та відпочинку працівників

Відповідно до п. 2 постанови Наркомпраці СРСР «Правила про роботу на відкритому повітрі в холодну пору року» від 11.12.1929 р., температура та сила вітру, за яких надаються перерви для обігрівання, визначаються виконкомами місцевих рад.

Оскільки Законом України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР не передбачені повноваження виконавчих органів місцевих рад щодо встановлення температури та сили вітру, кількість і тривалість перерв визначає власник або вповноважений ним орган за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації. Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв, установлюються в колективних договорах.

Інтерактивна бухгалтерія