Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

«Карантинна» доплата бюджетникам має виплачуватись понад розмір мінзарплати

Дата публікації: 14.09.2020

На період карантину працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), здійснюють доплату у граничному розмірі до 100% зарплати (грошового забезпечення). Вона встановлена п. 3 постанови КМУ «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» від 29 квітня 2020 року № 375 (далі Постанова — № 375).

Мінекономіки у листі від 21 серпня 2020 року № 3511-06/51836-07 переконує, що цю доплату відносять до додаткової зарплати, як винагороду за особливі умови праці, та встановлюють пропорційно відпрацьованому часу в умовах, зазначених в п. 1 постанови № 375. Ця доплата обов’язкова.

А у випадку, коли працівникам встановлена доплата відповідно до постанови № 375, яка по своїй суті є доплатою за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, така доплата має виплачуватись понад розмір мінімальної зарплати.