...
Реєструйся

Коректне внесення запису в трудовій книжці про роботу за сумісництвом, — роз’яснення


Відповідно до пункту 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Мін’юсту, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58 (Інструкція № 58), на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. А робота за сумісництвом (незалежно за внутрішнім чи зовнішнім), яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим рядком.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника роботодавцем відповідно до пункту 2.14 Інструкції № 58.

Тож для внесення запису про роботу за сумісництвом роботодавцю (кадровику) треба мати довідки з місць роботи за сумісництвом або копії наказів про прийняття та звільнення з роботи за сумісництвом, завірені належним чином. Якщо за зазначені періоди основне місце працівника не змінювалося, то записи до трудової книжки будуть виглядати таким чином:

Внесення запису про роботу за сумісництвом.

Коректне внесення запису в трудовій книжці про роботу за сумісництвом, — роз’яснення

10 червня 2021 року відповідно до частини третьої статті 48 КЗпП роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України, тобто Інструкцією № 58.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Таким чином, запис про основну роботу буде зроблений роботодавцем за бажанням працівника.

При цьому запис про роботу за сумісництво там, де працівник працює з 2021 року за основним місцем роботи, буде внесений за бажанням працівника до трудової книжки тільки після звільнення з роботи за сумісництвом, оскільки раніше просто неможливо вказати період роботи за сумісництвом на відповідному підприємстві.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Якщо за вказаний період працівник вже змінив кілька основних місць роботи, то робота за сумісництвом у відповідні періоди мала вноситися роботодавцями за основним місцем роботи у відповідні періоди. Якщо цього раніше зроблено не було, то теперішній роботодавець може внести запис про роботу за сумісництвом лише за той період, який збігається з роботою у нього за основним місцем роботи.

Джерело: ФПСУ

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


Терміни опрацювання при оцифруванні трудової книжки у ПФУ
Завантаження електронного варіанта трудової книжки та інших документів про стаж до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування ...