Передплати журнал

Лікарі-інтерни з тимчасово окупованих територій: які особливості їхньої роботи


Міністерство охорони здоров’я України (далі — МОЗ) надає можливість лікарям-інтернам, які перебувають на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, перевестися до інших, безпечніших регіонів України. Наразі є визначений механізм, який регулює це питання.

МОЗ ухвалило наказ від 26 липня 2022 року № 1327 «Про особливості проходження інтернатури в умовах воєнного стану».

Відповідно до нього лікар-інтерн може перевестися з бази стажування, яка розміщена в районі проведення бойових дій або на тимчасово окупованій чи блокованій території, до іншої бази стажування на умовно безпечній території. Переведення здійснюється за заявою лікаря-інтерна й наказом керівника департаменту (управління) охорони здоров’я обласної військової адміністрації.

Якщо лікар-інтерн бажає перевестися до бази стажування, яка розташована на території іншої області, тоді переведення здійснюється наказами департаментів (управлінь) охорони здоров’я обох обласних військових адміністрацій.

За відсутності зв’язку з департаментом (управлінням) охорони здоров’я відповідної обласної військової адміністрації, який розміщений у районі проведення бойових дій або на тимчасово окупованій чи оточеній (блокованій) території, лікар-інтерн має звернутися безпосередньо до департаменту (управління) охорони здоров’я обласної військової адміністрації, на території якого розташована база стажування, до якої він бажає перевестися.

Переведення з однієї бази стажування до іншої може здійснюватися без зміни місця працевлаштування. Зміна спеціальності під час переведення з однієї бази стажування до іншої не дозволяється.

Керівники баз стажування комунальної форми власності забезпечують своєчасне внесення актуальної інформації щодо лікарів-інтернів, які зараховані на посади лікарів-інтернів, до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Простій у воєнний час: оформлення й оплата

Матеріали до теми


Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...