...
Реєструйся

«Лікарняні» працівникам резидента Дія Сіті: з якої суми обчислюються


Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) в розрахунку на місяць, яку виплачують працівникам та гіг-спеціалістам резидентів Дія Сіті, не має перевищувати розмір зарплати (доходу) таких осіб, з якого фактично сплачено страхові внески. Це передбачає частина третя статті 17 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 1105).

Проте слід зазначити, що ЄСВ для платника — резидента Дія Сіті встановлюється на суму нарахованої кожній застрахованій особі зарплати у розмірі мінімального страхового внеску (ч. 141 ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Зразки документівПосадові інструкціїРобочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Тому і поставало питання, з якої суми рахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності: із нарахованої зарплати чи із мінімальної заплати?

ПФУ у листі від 21 квітня 2023 року № 15806-17907/У-03/8-2800/23 констатує, що для реалізації обмеження суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, зазначеного в частині третій статті 17 Закону № 1105, нормами Закону № 1105 та Порядку № 1266* не визначено, за який саме місяць (останній місяць розрахункового періоду, місяць настання страхового випадку або місяць, за який нараховується відповідна допомога) застосовується розмір заробітної плати (доходу) таких осіб як обмеження суми допомоги, але зазначається, що з цієї зарплати (доходу) сплачено (а не сплачуються) страхові внески.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 р. № 439); далі — Порядок № 1266.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

З огляду на те, що в пункті 4 Порядку № 1266 передбачено використання максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої в останньому місяці розрахункового періоду, то при реалізації обмеження, визначеного в частині третій статті 17 Закону № 1105, повинен визначатися аналогічний місяць, тобто розмір мінімального страхового внеску, встановлений в останньому місяці розрахункового періоду.

Якщо в повному місяці періоду тимчасової непрацездатності розрахована виплата за такий місяць перевищує розмір мінімальної заробітної плати, то допомога по тимчасовій непрацездатності в цьому місяці обмежується розміром мінімальної зарплати.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Сумісництво: новітні реалії. Спецвипуск № 1, 2023

Матеріали до теми