Лікарям можуть ввести нову систему оплати праці: деталі

Дата публікації: 24.03.2020

Зараз медпрацівники найбільш затребувана категорія українців і їх потрібно забезпечити гідною зарплатою, вважає Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець.

Ємець запропонує Кабінету Міністрів ввести на час боротьби з пандемією коронавірусу погодинну оплату праці для медиків. Про це очільник відомства заявив в інтерв’ю 112 Каналу.

За його словами, це значно допоможе медикам, які ризикують життям в роботі з коронавірусними пацієнтами. «Я в понеділок виношу на уряд не ту мізерну оплату... Я б під час епідемій зробив це погодинно (оплату праці. — ред.). Тому потрібно зрозуміти, що під час епідемії людина, як на війні. Я думаю, цю постанову в уряді підтримають. Якщо ми приймемо постанову про погодинну оплату, то це буде не просто стимул, а порятунок для тих людей, які, не дивлячись на небезпеку, працюють і будуть (працювати)», — сказав Ємець.

Як приклад він навів роботу реаніматологів у центрі дитячої кардіології, де реаніматологи отримують погодинну оплату, але не можуть працювати більше 12 годин поспіль.