Передплати журнал

Медичне страхування працівників за рахунок роботодавців звільняють від оподаткування


Починаючи із 1 січня 2022 року діятиме Закон України від 14 грудня 2021 року № 1946-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

Передусім він встановлює режим оподаткування для резидентів Дія Сіті.

Однак є у ньому пункт, котрий викладає у новій редакції підпункту «в» підпункту 164.2.16 Податкового кодексу України, що визначає перелік оподаткованих ПДФО доходів фізосіб.

Тож із 1 січня 2022 року не включатимуть до оподаткованого доходу суму, яку сплачуватиме роботодавець-резидент за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку та/або за договорами добровільного медичного страхування в межах 30 % нарахованої зарплати такому працівнику.

Наразі ця норма передбачає звільнення від оподаткування сум, сплачених роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку. При цьому діє спеціальне правило, якщо така сума не перевищує 15 % нарахованої цим роботодавцем суми зарплати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується пенсійний внесок, внесків до фондів банківського управління, але не більш як 2,5 розміру мінімальної зарплати, встановленої законом про Держбюджет України на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

Як бачимо, із 2022 року сюди додали внески за договорами добровільного медичного страхування, а граничну суму для них та для внесків на недержавне пенсійне забезпечення підвищено до 30 % нарахованої зарплати працівника.

Джерело: buh.ligazakon.net

Матеріали до теми


ФССУ повідомляє про збільшення розміру щомісячних компенсацій за здійснення догляду за потерпілими
З 1 жовтня було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного й стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які в ...
Додаткова грошова допомога для жителів щойно звільнених територій
З наступного місяця жителі щойно звільнених від окупанта територій отримуватимуть додаткову грошову допомогу в розмірі 2200 грн. Про це повідомила ...