Мінімальний розмір зарплати плюс індексація та інші?

Дата публікації: 25.03.2019

Зміни до КЗпП уже розроблено Мінсоцполітики, однак коли їх буде втілено — невідомо.

У Мінсоцполітики нарешті дійшли руки до змін в КЗпП, які стосуються виплат, що враховуються до мінімального розміру оплати праці.

На сайті міністерства для громадського обговорення розміщено проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати та оплати праці на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці.

Як йдеться в пояснювальній записці, проектом врегульовується питання щодо складових зарплати, які НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ для визначення її мінімального розміру, зокрема доплата за роботи працівникам, зайнятих на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, в несприятливих умовах та умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я відповідно до статті 100 КЗпП, суми індексації заробітної плати, а також доплати за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Також врегульовується питання щодо визначення на рівні угод та колективних договорів переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці та умовах підвищеного ризику для життя та здоров’я, які передбачають оплату в підвищеному розмірі.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації