Передплати журнал

Мінсоцполітики оновило порядок надання допомоги по безробіттю


Для застрахованих внутрішньо переміщених осіб розмір допомоги по безробіттю визначається за місяці, що передують початку перерви страхового стажу

Наказом від 15 червня 2015 № 613 Мінсоцполітики оновило Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності.

Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості з восьмого дня після реєстрації безробітного. Розмір допомоги по безробіттю визначається на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування залежно від страхового стажу, заробітної плати (доходу), а також довідок про грошове забезпечення, виданих особі військовими комісаріатами, де таке особа перебувала на обліку, військовими частинами, органами, де особа проходила службу.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку — не більше 720 календарних днів) протягом 2 років з дня її призначення.

Залежно від тривалості безробіття допомога по безробіттю зменшується і виплачується у відсотках до визначеного розміру:

— перші 90 календарних днів — 100%;

— протягом наступних 90 календарних днів — 80%;

— у подальшому — 70%.

Для застрахованих внутрішньо переміщених осіб розмір допомоги по безробіттю визначається за місяці, що передують початку перерви страхового стажу, що стався з поважних причин.

Допомога по безробіттю за календарний місяць не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на відповідний рік, і не може бути менше мінімального розміру, що встановлюється правлінням Фонду.

Зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років і які не можуть бути працевлаштовані за сприяння центру зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їх бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.

Розрахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється з урахуванням максимального розміру допомоги та мінімального розміру допомоги, встановленого правлінням Фонду, чинного на дату державної реєстрації юрособи або фізособи — підприємця.

Особам, які виявили намір отримати допомогу по безробіттю одноразово, за їх бажанням можуть бути надані консультації та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, нахилів до здійснення підприємницької діяльності, вибору роду діяльності, отримання додаткової інформації про підприємництво. Центр зайнятості може залучати безробітних за їх бажанням до семінарів або організувати навчання з питань підприємництва (за бажанням).

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН