...
Реєструйся

Роботодавцям на замітку: нові правила гри при заборгованості із зарплат


Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 9510 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця».

Що передбачає законопроєкт?

Документ містить низку важливих змін до трудового законодавства, спрямованих на посилення гарантій для найманих працівників:

  • Штрафні санкції для роботодавців. Якщо роботодавець затримує виплату заробітної плати більш ніж на 15 календарних днів після завершення місяця, за який вона нарахована, він буде зобов’язаний сплатити працівнику пеню. Її розмір має відповідати трудовому або колективному договору, але не може бути меншим за облікову ставку НБУ в розрахунку на рік — за кожен день прострочення.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

  • Право на зупинення роботи. Працівник отримає законне право тимчасово припинити виконання своїх обов’язків у разі затримки зарплати більш ніж на 15 днів.
  • Гарантійна установа. Законопроєктом передбачено створення спеціального механізму — гарантійної установи, яка зможе задовольняти грошові вимоги працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця.
  • Компенсація при банкрутстві. У разі банкрутства або звільнення працівника до порушення справи про банкрутство, йому може бути виплачена компенсація у розмірі до трьох середньомісячних зарплат. Максимальний розмір такої виплати — не більше 12 мінімальних зарплат, встановлених на 1 січня відповідного року.
  • Зарахування компенсації до страхового стажу. Період, за який працівник отримає компенсацію, буде включений до страхового стажу як оплачуваний період, якщо з компенсації сплачено ЄСВ.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Чому не всі норми набиратимуть чинності одразу?
Частину положень законопроєкту пропонується запровадити лише після завершення воєнного стану. Це має на меті знизити навантаження на бізнес у складний період, коли підприємства й без того стикаються з фінансовими труднощами, але продовжують сплачувати податки та забезпечувати робочі місця.

Джерело: ВРУ

Комплект «КАДРОВИК.UA. Спецвипуски» 2024 рік

Матеріали до теми


Зеленський підписав важливий закон щодо відпусток військових
Президент Володимир Зеленський підписав Закон, який гарантує військовослужбовцям виплату грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі ...
Новий порядок ведення Класифікатора професій: що передбачає проєкт Мінекономіки
Мінекономіки оприлюднило проєкт Порядку створення, внесення змін та ведення Єдиного реєстру кваліфікацій – Класифікатора професій. Законом України від 15 квітня ...
Роботодавців, які цькують працівників, чекають перевірки і штрафи до 3400 грн – Президент підписав закон
Роботодавців почнуть перевіряти за вчинення цькування стосовно працівників. На час воєнного стану була встановлена відповідна заборона, однак Верховна Рада 15 ...
Мінімальна пенсія зросте: що вирішив Уряд України
Кабінет Міністрів у проєкті Бюджетної декларації на 2026-2028 роки пропонує підвищити розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (мінімальну ...