На Тернопільщині вже 53 особи поскаржилися в управління Держпраці на незаконне звільнення під час карантину


До Тернопільського обласного управління Держпраці про незаконне звільнення з роботи під час карантину звернулися 53 особи. Про це повідомив начальник відділу з питань дотримання законодавства про працю управління Держпраці області Ігор Хаварівський.

За його словами, троє з них звернулися письмово, решту — телефоном. Ігор Хаварівський каже, за кожного звільненого працівника під час карантину передбачений штраф: «Є 172 стаття Кримінального кодексу України яка каже, що є відповідальність за незаконне звільнення — від 34 до 51 тис грн або відсторонення такого керівника до 3 років від виконання обов’язків або виправними роботами на строк до 2 років. Ми йдемо на випередження. Тобто інспектори праці вони беруть ту базу, яку перевіряли, і діють на випередження, дзвонять до роботодавців і ведуть таку роз’яснювальну роботу про неприпустимість звільнення працівників під час карантинних заходів. Співпрацюємо з службою зайнятості, до них також надходить інформація, кого звільняють. Ми також будемо консультувати про недопустимість звільнення під час карантинних заходів».

За словами Ігоря Хаварівського, під час карантину роботодавець має право перевести працівників на дистанційну роботу зі збереженням заробітної плати чи за бажанням працівника надати йому відпустку без збереження зарплати. Перевірку скарг працівники Держпраці проведуть після завершення карантину, оскільки на даний час діє законодавче обмеження на такі перевірки.