...
Реєструйся

На яких умовах керівнику гуртка — суміснику виплачують зарплату в період карантину


У МОН пояснили, як оплачувати працю керівника гуртка закладу позашкільної освіти, який працює за сумісництвом на умовах погодинної оплати.

Керівникам гуртків (секцій, студій та інших форм гурткової роботи) в позашкільних та інших закладах освіти, для яких ці заклади є місцем основної роботи, зарплату визначають в порядку, передбаченому пунктом 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом від 15 квітня 1993 року № 102. Для тих з них, в кого робота в цих закладах не є основною (сумісникам), зарплату визначають виходячи з фактичної кількості годин занять з гуртківцями та годинної ставки, визначеної шляхом ділення місячної ставки зарплати на середньомісячну норму годин на ставку.

Водночас згідно із статтею 102-1 Кодексу законів про працю працівники, які працюють за сумісництвом, одержують зарплату за фактично виконану роботу.

Тож керівники гуртків закладів позашкільної освіти, які працюють на умовах сумісництва з погодинною оплатою і не ведуть занять під час карантину, оплату за цей час не отримують. Такі працівники отримують зарплату за фактично відпрацьований та облікований закладом освіти робочий час.

Якщо ж на період карантину такий працівник, переведений на роботу в гнучкому та/або дистанційному режимі, проводить заняття з гуртківцями за допомогою дистанційних технологій або виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (на підставі відповідного наказу керівника закладу освіти), тоді йому оплачують фактично відпрацьований та облікований закладом освіти робочий час.

Джерело: лист МОН від 13 квітня 2020 року № 6/538-20.

Матеріали до теми


Роботодавець наполягає, щоб усі працівники отримували заробітну плату в одному банку: наскільки це правомірно?
Відповідно до статті 25 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі — Закон № 108), забороняється ...
Розрахунок ЄСВ для трудового договору з нефіксованим робочим часом
ДПС надала індивідуальну податкову консультацію на запит від працедавця, який цікавився необхідністю нарахування ЄСВ працівнику, з яким укладено трудовий договір з нефіксованим ...