...
Реєструйся

На засіданні Комітету Верховної Ради обговорили законопроєкт про безпеку та здоров’я працівників на роботі


На минулому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося обговорення проєкту Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі (реєстр. № 10147). Участь в нараді взяли експерт Конфедерації роботодавців України з питань охорони праці Світлана Сокуренко, народні депутати України, представники Міністерства економіки України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники Антимонопольного комітету України, організацій профспілок та роботодавців.

Проєкт Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі (№ 10147) є «євроінтеграційним» та передбачає запровадження в Україні нової системи запобігання виробничим ризикам, що заснована на принципах оцінювання, контролю ризиків та управління ними. Головним завданнями зазначеного законопроєкту є усунення або мінімізація ризиків для життя і здоров’я працівника на роботі.

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Представники організацій роботодавців, деякі депутати під час наради акцентували увагу на тому, що в проєкті Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі (реєстр. № 10147) суттєве підвищення регулювання діяльності, передбачається перекладання повної відповідальності (в тому числі фінансової) на роботодавця, навіть якщо з його боку все виконано, інспекторам праці надаються надзвичайні права під час перевірок. Прийняття законопроєкту в такій редакції призведе до високих корупційних ризиків та тінізації трудових відносин.

Незважаючи на суттєві зауваження, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення рекомендувати включити законопроєкт до порядку денного сесії Верховної Ради України та прийняти його за основу.

 

Комітет також підтримав проєкт Закону щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі (№ 10148), який пов’язаний із актом № 10147. Головним із підготовки та опрацювання проєкту Закону визначено Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Джерело: Конфедерація роботодавців України

Курс підвищення кваліфікації «Кадрова справа для професіонала»

Матеріали до теми


З 2026 року — більше можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю
З 1 січня 2026 року набудуть чинності зміни до законодавства, які розробило Мінсоцполітики. Нововведення суттєво змінять підхід до зайнятості людей ...
До 1 жовтня всім отримувачам соцвиплат належить пройти ідентифікацію в ПФУ
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11 червня 2025 року № 695 «Деякі питання надання окремих видів державної соціальної ...
Мінсоцполітики розпочало тестування нового виду допомоги для отримувачів соціальних виплат
Міністерство соціальної політики працює над тим, щоб зробити соціальні виплати ще більш зручними та цифровізованими. Важливо, аби їх оформлення не ...