...
Реєструйся

На засіданні Комітету Верховної Ради обговорили законопроєкт про безпеку та здоров’я працівників на роботі


На минулому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося обговорення проєкту Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі (реєстр. № 10147). Участь в нараді взяли експерт Конфедерації роботодавців України з питань охорони праці Світлана Сокуренко, народні депутати України, представники Міністерства економіки України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники Антимонопольного комітету України, організацій профспілок та роботодавців.

Проєкт Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі (№ 10147) є «євроінтеграційним» та передбачає запровадження в Україні нової системи запобігання виробничим ризикам, що заснована на принципах оцінювання, контролю ризиків та управління ними. Головним завданнями зазначеного законопроєкту є усунення або мінімізація ризиків для життя і здоров’я працівника на роботі.

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Представники організацій роботодавців, деякі депутати під час наради акцентували увагу на тому, що в проєкті Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі (реєстр. № 10147) суттєве підвищення регулювання діяльності, передбачається перекладання повної відповідальності (в тому числі фінансової) на роботодавця, навіть якщо з його боку все виконано, інспекторам праці надаються надзвичайні права під час перевірок. Прийняття законопроєкту в такій редакції призведе до високих корупційних ризиків та тінізації трудових відносин.

Незважаючи на суттєві зауваження, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення рекомендувати включити законопроєкт до порядку денного сесії Верховної Ради України та прийняти його за основу.

 

Комітет також підтримав проєкт Закону щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі (№ 10148), який пов’язаний із актом № 10147. Головним із підготовки та опрацювання проєкту Закону визначено Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Джерело: Конфедерація роботодавців України

Курс підвищення кваліфікації «Кадрова справа для професіонала»

Матеріали до теми


Вдосконалено військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів
Уряд вдосконалив військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. ...
Роботодавці можуть у режимі реального часу подавати відомості про зміни у трудових відносин на вебпорталі ПФУ
До уваги усіх роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 8 червня 2024 року: відповідно до ...
Нові підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця почнуть діяти з 27 вересня (Закон № 3768)
Як відомо, Президент України підписав Закон України від 04 червня 2024 року № 3768-IX «Про внесення змін до Кодексу законів про ...