...
Реєструйся

Норма робочого часу в березні 2023 року


Під час дії воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу в березні 2023 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденний з двома вихідними в суботу та неділю.

Відповідно до статті 6 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», в період воєнного стану не діють норми КЗпП щодо визначення святкових та неробочих днів, робота в які не провадиться.

Для організації безперебійного робочого процесу такі дні є звичайними календарними днями. При цьому:

1) жодного скорочення робочого дня напередодні цих днів не відбувається;

2) робота в такі дні проводиться на загальних підставах;

3) переносів у разі «накладення» з вихідним (неробочим) днем немає.

Нагадаємо, що дію воєнного стану наразі продовжено до 05.30 20 травня 2023 року (Указ Президента України від 06 лютого 2023 року № 58/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»).

Тому для працівників з 40-годинним робочим тижнем з вихідними у суботу та неділю (стандартний п’ятиденний графік роботи) 08.03.2023 є звичайним робочим днем. А 07.03.2023 — робочим днем повної тривалості. Визначимо розрахункову норму робочого часу за березень 2023 року за «воєнними» правилами у таблиці нижче.

Показники

У мирний час

У період воєнного стану

Кількість календарних днів

31

31

Кількість святкових (неробочих) днів

1

Число місяця, на яке припадає свято

8

Кількість вихідних днів

8

8

Кількість днів, робота в які не проводиться

9

8

Кількість робочих днів

22

23

Норма тривалості робочого часу (годин) при 40-годинному робочому тижні

175

184

Як бачимо, березнева норма робочого часу збільшується порівняно з мирними часами на 1 робочий день. Відповідно, у «воєнному» березні 2023 року таких днів 23.

До речі, роботодавець може залишити 8 березня 2023 року вільним від роботи днем, збільшивши час для відпочинку працівників. Для цього він може встановити меншу нормальну тривалість робочого тижня, ніж зазначена в частині 1 статті 50 КЗпП. 

Джерело: Б24

Передплата

Матеріали до теми


Судова справа: за неоновлення даних — штраф, хоча військовозобов’язаний оновив їх через Резерв+ і звертався до ТЦК із заявою
СИТУАЦІЯ Колишній працівник податкової міліції подав позов до ТЦК, який наклав штраф на нього в сумі 17 тисяч грн, і ...
Працевлаштування осіб з інвалідністю: переваги для роботодавця
Поряд із законодавчими нормативами стосовно працевлаштування осіб з інвалідністю держава також заохочує роботодавців різними видами підтримки. Зокрема, це фінансова підтримка ...
Нові функції застосунку Резерв+: військово-обліковий документ через QR-код та виправлення помилок дистанційно
З 18 червня у застосунку Резерв+ зʼявився QR-код, відсканувавши який уповноважені органи можуть перевірити чинність електронного військово-облікового документа, що має ...