...
Реєструйся

Новації щодо питань відпустки у 2024 році


У 2024 році державні службовці отримали нові правила відпочинку. Зокрема, законодавцем чітко визначено, що у поточному робочому році держслужбовці мають використовувати дні відпустки по максимуму, адже усі залишки будуть компенсовуватись матеріально.

Так, з 01 січня 2024 року набув чинності Закон України № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (далі — Закон № 3460). Статтею 33 цього Закону встановлено, що до кінця 2024 року працівник державного органу має використати щорічні відпустки, визначені пунктом 1 частини першої статті 4 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504), на які він набув право за останній відпрацьований робочий рік.

СУМІСНИЦТВО: НОВІТНІ РЕАЛІЇ спецвипуск № 1, 2023 від журналу «КАДРОВИК.UA»

 

Щорічні відпустки держслужбовців

Зокрема, до щорічних відпусток держслужбовця належать такі:

  • основна відпустка,
  • додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці,
  • додаткова відпустка за особливий характер праці,
  • інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Важливо розуміти, що робочий рік рахується з дня укладення трудового договору (ст. 6 Закону № 504), тобто мається на увазі не календарний рік і для кожного працівника будуть свої дати.

 

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Водночас якщо до кінця 2024 року працівник держоргану не використає щорічні основну та додаткову відпустки, він отримає грошову компенсацію за всі дні невикористаної відпустки, на які він набув право за останній відпрацьований робочий рік, але у межах затверджених видатків на оплату праці відповідного державного органу (відповідно до Закону № 3460). Раніше невикористані дні відпустки переносились на наступний рік.

Таким чином, уже в 2024 році роботодавцям необхідно враховувати вимоги Закону № 3460 під час надання відпусток своїм працівникам.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Сьомий апеляційний адміністративний суд

Щорічні відпустки: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023

Матеріали до теми


Коли і як жінка може працювати під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звернувся роботодавець з таким питанням: працівниця підприємства пані Олена ...
Графік відпусток має бути на підприємстві незалежно від чисельності працівників: інспекція Держпраці
Cкладання графіка відпусток встановлено для всіх роботодавців, незалежно від чисельності працівників, — Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР ...