...
Реєструйся

Новий Трудовий кодекс — у стадії розробки


В Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч із представниками Міністерства економіки України. Наразі робоча група при міністерстві продовжує роботу над проєктом нового Трудового кодексу. Він має замінити чинний Кодекс законів про працю, який був ухвалений ще у 1971 році та не відповідає сучасним реаліям. При розробленні проєкту Кодексу вже враховано численні пропозиції та зауваження основних стейкхолдерів, також команда Мінекономіки запросила до обговорення документа представників бізнесу. Мета — напрацювати спільне бачення необхідних рішень і змін у трудовому законодавстві, які удосконалять регулювання відносин між роботодавцями та працівниками.

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Під час зустрічі зосередили увагу на видах трудових договорів, механізмах вирішення трудових спорів, питаннях регулювання роботи та відпусток тощо. Так, в оновленому Трудовому кодексі пропонують передбачити такі види трудових договорів:

  • безстроковий та строковий трудові договори;
  • трудовий договір про дистанційну роботу, про надомну роботу;
  • трудовий договір з нефіксованим робочим часом;
  • договір про сезонну роботу;
  • учнівський трудовий договір та трудовий договір з домашнім працівником.

Кожен з цих договорів, безумовно, має свої особливості застосування, про що і йшлося на зустрічі.

Говорили також про вирішення трудових спорів, про інспекцію праці тощо. Окремо бізнес акцентував увагу на важливості використання електронного кадрового документообігу.

Джерело: Бухгалтер.UA

Курс підвищення кваліфікації «Кадрова справа для професіонала»

Матеріали до теми


Експериментальний проєкт із підготовки фахівців з реабілітації у сфері охорони здоровʼя
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує експериментальний проєкт із підготовки фахівців з реабілітації у сфері охорони здоровʼя за дуальною ...
Припинення відокремленого підрозділу юрособи: які документи необхідно подати до податкової
Податкова служба нагадує, що відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу щодо філій, відділень, інших відокремлених підрозділів платника податків, ...