Передплати журнал

Новим законопроектом пропонується розширити перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації


У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт “Про внесення змін до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” № 7272 від 11.04.2022 р. щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян”.

Законопроєкт передбачає внесення змін до абз. 2 та 3 ч. 2 ст. 23 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», тобто пропонується розширити перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. До них мають бути додані такі такими категоріями:

– здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

– наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої, чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

У разі прийняття цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: “БУХГАЛТЕР.UA”

 

Хочете отримувати найактуальнішу інформацію щодо законодавчих змін та їх застосування на практиці? Передплачуйте Живий журнал «КАДРОВИК.UA» з доступом до нормативної бази та консультаціями від експертів, та отримайте надійну допомогу у щоденній роботі кадровика. Ціну знижено!

Матеріали до теми


Компенсація витрат у розмірі ЄСВ: хто може претендувати
Претендувати на виплату компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) можуть: Суб’єкти малого підприємництва, що ведуть діяльність ...