...
Реєструйся

Нюанси суміщення посад


У статті 105 Кодексу законів про працю України зазначено, що працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Під поняттям суміщення розуміють виконання працівником на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.

Більше про сумісництво, суміщення та інші види додаткових робіт читайте у спецвипуску № 2/2024 «Суміщення та інші види додаткових робіт».

Суміщення — один зі способів залучення вже працевлаштованого працівника до виконання обов’язків за іншою вакантною посадою в межах раніше укладеного трудового договору. Робота здійснюється на тому самому підприємстві в основний робочий час у той самий проміжок робочого часу, що відведений для основної роботи за рахунок збільшення інтенсивності праці та обсягу виконуваної роботи при незмінній тривалості робочого часу, як правило, в межах тієї ж категорії персоналу, до якої відноситься даний працівник. При цьому окремий трудовий договір з працівником не укладається, лише видається наказ про допущення працівника до роботи за суміщенням та встановлюється доплата до основної заробітної плати.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Відповідно до рекомендацій Держпраці суміщення професій (посад) дозволяється лише в тому випадку, якщо робота виконується в межах тієї ж категорії персоналу, до якої належить сам працівник, тобто суміщення професій (посад) працівників може здійснюватися лише в межах однієї категорії (робітники, інженерно-технічні працівники, службовці та інші) персоналу. Наприклад, працівниця працює на основній посаді бухгалтера, але одночасно виконує функціональні обов’язки за посадою касира…

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Розлогіше про ситуацію з поєднанням посади адміністратора з посадою практичного психолога, про можливості суміщення та його альтернативи, а також пояснення й коментарі від Держпраці читайте в грудневому випуску журналу «КАДРОВИК.UA» у статті Олени Павлюк «Чи можна поєднати посаду адміністратора з посадою практичного психолога?».

Джерело: КАДРОВИК.UA

Передплата Акція

Матеріали до теми


Щодо обліку трудових книжок працівників
Обов’язком роботодавця є ведення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального ...