...
Реєструйся

Особливості надання щорічної відпустки працівникам віком до 18 років


Згідно з частиною другою статті 75 КЗпП та частиною восьмою статті 6 Закону № 504 неповнолітнім працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.

Настання повноліття неповнолітнього працівника здебільшого не буде збігатися з початком нового робочого року, за який надаватиметься відпустка тривалістю 24 календарні дні. Тому в рік повноліття, наприклад, коли робочий рік з 24 березня 2025 до 23 березня 2026 року, а працівник народився 5 червня 2007 року, відпустка має бути розрахована пропорційно:

  • за період з 24 березня 2025 до 5 червня 2025 року з розрахунку 31 календарний день — 6 календарних днів;
  • за період з 6 червня 2025 року до 23 березня 2026 року з розрахунку 24 календарні дні — 19 календарних днів.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Після досягнення 18-річного віку щорічна основна відпустка обчислюватиметься вже за загальним правилом із розрахунку тривалості щорічної основної відпустки, передбаченої статтею 6 Закону № 504.

Відповідно до статті 195 КЗпП щорічні відпустки працівникам віком до 18 років надаються у зручний для них час, повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання 6-місячного терміну безперервної роботи на підприємстві.

Надаючи щорічну відпустку працівникам віком до 18 років, потрібно враховувати декілька нюансів

Детальніше про специфіку працевлаштування неповнолітніх, звільнення, переведення, надання відпусток, встановлення робочого часу, взяття їх на персонально-первинний та персональний військовий облік, а також їх виключення з такого обліку з наведенням зразків повідомлення неповнолітній особі про потребу надати військово-обліковий документ та багато інших моментів і ситуацій проаналізовано й систематизовано у спецвипуску № 01/2025 «КАДРОВИК.UA» — «Особливості роботи неповнолітніх, молоді та жінок».

Джерело: КАДРОВИК.UA

Вебінар «Інструкція з діловодства: алгоритм розроблення, затвердження та впровадження у роботу»

Матеріали до теми


Відпустки без збереження заробітної плати у період дії воєнного стану: нюанси надання
Відпустками без збереження заробітної плати (або, як їх ще називають, відпустки «за свій рахунок», відпустки «за власний рахунок», неоплачувані відпустки) ...
Відпустки для захисників України: хто і коли може їх отримати
З перших днів повномасштабного вторгнення Росії українські військові героїчно захищають нашу державу. У відповідь держава гарантує їм низку соціальних прав, ...
Додаткова відпустка при одруженні для працівника з інвалідністю: що каже закон?
На підприємстві діє колективний договір, згідно з яким особам, що одружуються, надається додаткова оплачувана відпустки тривалістю 3 календарні дні. Чи ...