
За способом мислення й обробки інформації всіх людей можна віднести до правопівкульних і лівопівкульних. Адже в кожного з нас домінує та чи інша частина головного мозку. Виявивши, яка півкуля домінує саме у вас, можна раціонально побудувати свій робочий день.
Різні півкулі мозку відповідають за різні дії та різне сприйняття й вирішення завдань.
Обробка словесної інформації. Зокрема, наприклад, ліва півкуля головного мозку:
- Призначена (відповідає) сприймати мову — контролює її, впливає на вміння писати й читати;
- сприяє запам’ятовуванню фактажу: точні дати, імена, їх правильне відображення на письмі.
Ліва півкуля мозку покликана обробляти факти, тобто на її долю припадає логіка, аналіз (відповідає за розуміння фактичних даних, що трапляються на шляху людини). Наприклад, символи математики й числа особа розпізнає теж завдяки лівій половині.
Отже, ліва частина мозку, крім іншого, відповідає за читання, лічбу, пам’ять, здатність швидко аргументувати і видавати факти, тобто виконує функцію біологічного комп’ютера. Іноді помилково вважають, що розвинена ліва частина свідчить про високий інтелект, хоча насправді в цьому завдячуємо гармонійній роботі обох півкуль. Адже права частина відповідає за образне мислення, а без цієї функції неможливо створювати щось нове.
Ліва півкуля мозку | Права півкуля мозку |
Обробляється словесна інформація.
Ліва половина мозку здійснює аналіз усіх фактів, тобто відповідає за аналіз і логіку. Наприклад, математичні символи та числа людина розпізнає також завдяки лівій півкулі. Інформацію мозок лівою частиною обробляє послідовно, логічно (вірить тому, що бачить, і впізнає те, що знає). |
Обробляється несловесна інформація. |
Права півкуля здебільшого відповідає за творчість, уяву, музичні здібності, орієнтування у просторі. Наприклад, вона відповідає за сприйняття в просторі власного тіла й предметів, що його оточують, а також — за просторову орієнтацію в цілому. Для неї не існує обмежень у часі й просторі. Тому доля музикантів, танцюристів, художників тощо часто залежить від основної функції правої півкулі.
У СТАТТІ:
- Як сприймає інформацію наш мозок
- Визначаємо активність його півкуль
- Вчимося розуміти себе і організовуємо свій робочий день
- ТЕСТ для визначення півкулі-домінанта
- Особливості лівої та правої півкуль головного мозку
- Читання і лічба як аналітична функція головного мозку
Повну версію статті читайте в журналі «Діловодство» № 7-8, 2019, с. 116.