Реєструйся

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин


Непрацездатні члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Перелік непрацездатних членів сім’ї, які мають право на такий вид пенсії, визначено статтею 36 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058).

Заява про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника та необхідні документи (перелік за посиланням) подаються до сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України (далі — ПФУ).

Звернутись за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника можна також через вебпортал електронних послуг ПФУ з використанням кваліфікованого електронного підпису або через засоби порталу державних послуг Дія. У такому разі до заяви додаються скановані копії оригіналів документів.

Читайте також: Як сплачувати за себе добровільні пенсійні внески

Обов’язково до пакету документів необхідно додати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу, наявного у особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Пенсія призначається відповідно до положень Закону № 1058.

Читайте також: Про врахування матеріальної допомоги під час обчислення пенсії

Важливо! Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин, нараховується за весь час, протягом якого зберігається правовий статус зниклої особи.

Читайте також: Чи враховуються для призначення пенсії дані нотаріально засвідченої копії трудової книжки?

Джерело: ПФУ

Передплата 2024

Матеріали до теми


За роботу за кордоном у країнах, з якими укладено угоди, буде обчислюватися страховий стаж
У парламенті почалася робота над підготовкою до другого читання законопроєкту № 9453 щодо врегулювання питання пропорційного обчислення страхового стажу особам, які ...
Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам слід подавати один раз: в електронній або паперовій формі
ЗАПИТАННЯ До реалізації на вебпорталі ПФУ спеціальної опції з подання повідомлення про виплату коштів застрахованим особам, підприємство подавало повідомлення у ...