Кабінет Міністрів України разом з Міністерством соціальної політики, Пенсійним фондом України (ПФУ) за підтримки громадських організацій реалізували низку важливих змін для спрощення отримання пенсій та проходження фізичної ідентифікації. Це стосується громадян, які виїхали з тимчасово окупованих територій (ТОТ) та проживають на підконтрольній Україні території, українців, які проживають безпосередньо на ТОТ, та тих, хто тимчасово перебуває за кордоном. Ці кроки є відповіддю на виклики воєнного стану та спрямовані на забезпечення безперебійних виплат.
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Однією з ключових змін є розширення можливостей отримання пенсій для громадян, які виїхали із тимчасово окупованих територій і проживають на підконтрольній Україні території або які залишаються на ТОТ. Відтепер вони можуть отримувати пенсію в будь-якому уповноваженому банку, а не лише в Ощадбанку. Це стосується всіх отримувачів пенсій, незалежно від дати переміщення чи наявності довідки ВПО.
Отримувати пенсію можна в будь-якому уповноваженому банку на території України або у відділенні Укрпошти/з доставкою додому. Змінити банк можна одним із способів: особисто в ПФУ, онлайн через вебпортал ПФУ, або подавши заяву в новому банку.
Для пенсіонерів, які проживають на ТОТ або тимчасово перебувають за кордоном, є додаткові умови:
- щорічно проходити фізичну ідентифікацію (процедуру встановлення особи одержувача пенсії) до 31 грудня;
- здійснювати видаткові операції з використанням банківської картки пенсійного рахунку щонайменше раз на півроку.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Для пенсіонерів, які виїхали з тимчасово окупованих територій або залишаються на ТОТ, обов’язково потрібно повідомити Пенсійний фонд України про те, що вони не одержують пенсію від Російської Федерації. Це здійснюється в заяві про призначення / поновлення / продовження виплати пенсії або в заяві в довільній формі.
Усю детальну інформацію про процедуру проходження ідентифікації різними способами, вимог для різних категорій пенсіонерів (включаючи тих, хто виїхав з ТОТ на підконтрольну територію, тих, хто залишається на ТОТ, та тих, хто за кордоном), способи зміни банку, необхідні документи, контакти для запису на відеоідентифікацію та відповіді на поширені запитання зібрано на офіційному вебпорталі Міністерства соціальної політики.
Джерело: Мінсоцполітики