Реєструйся

Переведення посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану: роз’яснення НАДС


На думку Національного агентства України з питань державної служби, посадова особа місцевого самоврядування, яка прийнята на службу в органи місцевого самоврядування відповідно до Закону України від 07 червня 2001 року № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі — Закон № 2493), у період дії воєнного стану може бути переведена без конкурсного відбору на:

— рівнозначну чи нижчу посаду a6o посаду радника чи консультанта;

— на вищу посаду за результатами успішного закінчення стажування або з кадрового резерву.

Придбайте посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»

Також, у зв’язку із введенням воєнного стану на території України, Законом України від 12 травня 2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» (далі — Закон № 389) передбачено спрощену процедуру призначення громадян України на посади в органи місцевого самоврядування.

Згідно з абзацом першим частини п’ятої статті 10 Закону № 389 у період дії воєнного стану особи призначаються, зокрема, на посади в органах місцевого самоврядування сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.

Правила внутрішнього трудового розпорядку для органів місцевого самоврядування – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 10 Закону № 389 посадові особи місцевого самоврядування, призначені відповідно до абзацу першого цієї частини, не можуть бути переведені на інші посади в органах місцевого самоврядування.

Таким чином, посадові особи місцевого самоврядування, призначені відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 10 Закону № 389-VIII, у період дії воєнного стану, не можуть бути переведені на:

— рівнозначну чи нижчу посаду a6o посаду радника чи консультанта;

— на вищу посаду за результатами успішного закінчення стажування або з кадрового резерву.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Національне агентство України з питань державної служби зазначає, що роз’яснення міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише інформаційний характер i не встановлюють правових норм.

Джерело: Судово-Юридична газета України

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

Матеріали до теми


Чи буде надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами жінці, з якою підприємство призупинило дію трудового договору?
У період дії воєнного стану роботодавець не може відмовити працівниці в наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами та ...
Особливості розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у період воєнного стану
Нині трудові правовідносини регулюються не тільки Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП), а й Законом України від 15 ...
Військовослужбовці зможуть залишатися на військовій службі понад граничний вік перебування на ній: законопроєкт № 10084
У Верховній Раді України 25 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до частини 2 статті 22 Закону ...