Реєструйся

З 1 липня відновлено дію деяких норм Податкового кодексу через скасування карантину


Державна податкова служба нагадала, що згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 338-р «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» на території України було запроваджено карантин, дія якого завершилася 30 червня 2023 року. У зв’язку із завершенням дії карантину, з 1 липня 2023 року припинилася дія деяких норм Податкового кодексу України (далі — ПКУ), якими на період дії карантину встановлювалися окремі пільгові режими оподаткування.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Окрім того, 30 червня 2023 року завершилася дія окремих правил оподаткування ПДВ та акцизним податком операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними пунктом 41 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ (пункт 82 підрозділу 2, пункт 41 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ).

Тобто з 1-го липня відновлюються правила оподаткування, які були змінені чи призупинені до 01.07.2023 та/або до завершення дії карантину.

Добірка матеріалів «Особова картка й особова справа: інструкція до застосування» – все, що потрібно знати про особові картки та особові справи працівників

ПДВ

Скасовано встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України та/або операцій з постачання на митній території України товарів, перелік яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 «Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита (товари для боротьби з COVID-19)».

Припиняється дія пункту 72 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, згідно з яким операції, передбачені пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ та/або підпунктом 197.1.15, що здійснювалися громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями під час карантину, не включалися ними при обрахунку загальної суми для цілей обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

Відновлюється оподаткування ПДВ за ставкою 20% операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України пального (бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними пунктом 41 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу, нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 00) (крім випадків, коли такі товари відповідно до Кодексу оподатковуються ПДВ за ставкою 0%).

Реорганізація підприємства: дії кадровика – наш посібник стане надійним помічником у вирішенні будь-якої проблемної ситуації, що склалася в процесі реорганізації підприємства.

Акцизний податок

Відновлюються базові ставки акцизного податку, встановлені підпунктом 215.3.4 ПКУ, а саме:

— на бензини моторні, інші нафтопродукти – 213,50 євро за 1000 літрів;

— на важкі дистиляти — 139,50 євро за 1000 літрів;

— на паливо моторне альтернативне — 162 євро за 1000 літрів.

Скасовується тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів.

Починають застосовуватися до виробників лікарських засобів загальні вимоги щодо особливостей оподаткування, цільового використання та погашення податкових векселів, які встановлені статтею 229 розділу VІ ПКУ при виробництві дезінфекційних засобів, з використанням спирту етилового, який оподатковується за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Податок на прибуток підприємств

Для платників податку на прибуток підприємств припиняється застосування різниць, визначених ПКУ, щодо зменшення фінансового результату до оподаткування на суму доходу, включеного до складу доходів звітного періоду за правилами бухгалтерського обліку у вигляді:

— отриманої одноразової компенсації суб’єктам господарювання відповідно до Закону № 1071;

— списаних штрафних санкцій і пені відповідно до пункту 2–3 та списаного податкового боргу відповідно до пункту 2–4 та підпункту 26.2 пункту 26 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

Також писали:

Джерело: LIGA ZAKON

Семінар-інтенсив «Запитання гарячої лінії» від проєкту «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


МОП розпочала глобальну кампанію задля сприяння соціальній справедливості
Міжнародна організація праці розгортає глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності ...
Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...