Передплати журнал

Період мобілізації враховується при розрахунку відпускних


Відпускні обчислюються шляхом ділення сумарного заробітку за рік на відповідну кількість календарних днів року, а результат множиться на число днів відпустки

Мінсоцполітики в листі № 802/13/84-15 роз’яснило нюанси обчислення середньої зарплати для оплати часу відпусток мобілізованого працівника, який знову приступив до роботи.

Обчислення середньої зарплати для нарахування виплат за час відпусток провадиться згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (далі — Порядок).

Виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, встановлені п. 3 Порядку. До таких виплат відносяться: основна зарплата (тарифна ставка, оклад) доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, винагорода за вислугу років і за підсумками роботи за рік, індексація та виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, в т. ч. час, коли працівники проходять військову службу за призовом при мобілізації.

Згідно з п. 7 Порядку нарахування виплат за час відпусток провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Отриманий результат множиться на число календарних днів відпустки.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН