...
Реєструйся

Період перебування на військовій службі не входить до стажу, що дає право на щорічну відпустку


ЗАПИТАННЯ

Чи зараховується до стажу, що дає право на щорічну відпустку, час, коли за працівником, призваним на військову службу під час мобілізації, зберігалися місце роботи (посада)?

 

ВІДПОВІДЬ

Ні, з 19 липня 2022 року за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада.

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Середній заробіток за такими працівниками не зберігається і вказаний період до стажу, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.

Замовляйте добірку «Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика. Оновлене видання».

Джерело: Управління Держпраці

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Працівник звільнився з військової служби: чи може він при виході на роботу взяти відпустку без збереження заробітної плати?
Відповідно до змін, внесених пунктом 20 частини першої статті 25 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі ...
Набрали чинності нові правила бронювання працівників підприємств та установ
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 05 червня 2024 року № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану». ...
Працівник звільняється. Чи зобов’язаний він повертати кошти за використані і невідпрацьовані дні відпустки?
ЗАПИТАННЯ Чи має працівник повертати заробітну плату за невідроблені дні відпустки, в разі звільнення до закінчення того робочого року, в ...