...
Реєструйся

Підстави для звільнення у разі відсутності працівника на роботі понад чотири місяці підряд


СИТУАЦІЯ

До Управління Держпраці звернувся керівник ТОВ «Л» (Донецька область), пан Петро. Причина звернення – відсутність працівника, зварювальника 5-го розряду, на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці підряд. Що робити? Як звільняти і взагалі чи можна звільняти? На телефонний зв’язок не виходить, вдома немає, сусіди нічого не знають.

 

КОМЕНТАР

Інспектор праці надала консультацію щодо підстав для звільнення за такими обставинами, а саме наголосила, що для припинення дії трудового договору за відповідною підставою мають бути одночасно дотримані дві обов’язкові умови:

1) фактична відсутність працівника на робочому місці понад 4 місяці підряд;

2) відсутність інформації у роботодавця про причини такої відсутності понад 4 місяці підряд (при цьому нема значення, з поважної чи неповажної причини відсутній працівник).

Проте порадила все-таки ще раз спробувати встановити місцезнаходження працівника – письмово звернутися до лікарні, де обслуговується такий працівник, подати заяву до Нацполіції.

Вебінар «Призупинення дії трудових договорів: як треба і не треба робити»
Формат: запис • Дата проведення: 4 листопада 2022 року

Пан Петро дослухався порад, тим більш що сам турбувався з приводу цієї ситуації. Пошуки дали результат! Справді, працівник, Олександр К. (ім’я змінено), опинився у складній життєвій ситуації, потрапив до лікарні у іншій області, телефон загубив…та йому дуже була потрібна допомога. Він вдячний за небайдужість директору та колегам, які його знайшли, допомогли повернутися до міста, підтримали фінансово.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Управління Держпраці

Вебінар «Звільнення працівника у зв’язку з відсутністю на роботі понад 4 місяці»

Матеріали до теми


Щодо інформування центру зайнятості про майбутнє скорочення працівників
Роботодавець зобов’язаний інформувати центр зайнятості про планування вивільнення працівників за два місяці до вивільнення тільки, якщо звільнення на підставі скорочення ...
Чи повинен повідомити за два тижні неповнолітній працівник про звільнення на вимогу батьків?
Ні, не повинен. Відповідно до статті 199 КЗпП батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, ...