...
Реєструйся

Період тимчасової непрацездатності працівника не зараховується до періоду його випробувального терміну


СИТУАЦІЯ

Якщо працівниця захворіла і була два тижні тимчасово непрацездатною під час випробувального терміну, чи буде він продовжений?

 

КОМЕНТАР

Відповідно до статті 27 Кодексу законів про працю України, до випробувального терміну не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Отже, якщо працівниці в цей період не було на роботі через хворобу, термін випробування може бути продовжений на відповідну кількість днів, протягом яких працівниця була відсутньою.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»:

Джерело: Управління Держпраці

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Чи може бути головою профспілки медичний директор лікарні?
Закон України від 15 вересня 1999 року № 1045-XIV «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (далі — Закон ...
Як наймати штат, коли всі хочуть працювати віддалено, а вам потрібні працівники в офісі?
Хоч дистанційна робота є дуже популярною, деякі компанії все-таки хочуть наймати працівників для роботи в офісі. Це може бути пов’язано ...
Чи подавати повідомлення до органів ДПС про прийняття учня на виробничу практику?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Кейс для кадровика. Повідомлення про масове вивільнення працівників
Якщо на підприємстві планується масове вивільнення працівників у зв’язку зі скороченням їхньої чисельності, не пізніше ніж за 2 місяці до ...