...
Реєструйся

Співпраця щодо розслідування справ зниклих безвісти: підписано Меморандум між Мін’юстом і МКЗБ


Міністр юстиції України Денис Малюська та його заступник Андрій Гайченко провели зустріч із Генеральною директоркою Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) Кетрін Бомбергер. В межах зустрічі підписали Меморандум про науково-технічну й дослідницьку співпрацю для посилення спільної діяльності у питаннях, пов’язаних із розслідуванням справ зниклих безвісти.

«Міністерство юстиції формує і реалізовує державну політику у сфері судової експертизи. І, власне, ДНК-експертиза, аналіз фото-, відеоматеріалів з тим, щоб ідентифікувати зниклих осіб, хто вони, чи вони перебувають на території рф — те, чим займаються наші інститути. І допомога у цьому, щоб налагодити роботу належним чином і об’єктивно, — є неабияк важливою», — зазначив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Визнання фізичної особи безвісно відсутньою: підстави та умови — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Меморандум передбачає розвиток співпраці в галузі судової генетики та судової експертизи, зміцнення потенціалу у проведенні ДНК-ідентифікації та використанні сучасних криміналістичних технологій, які використовуватимуться в Україні для ефективного здійснення розслідувань щодо пошуку зниклих безвісти.

Така співпраця сприятиме:

  • ефективності здійснення розслідувань щодо пошуку зниклих безвісти внаслідок злочинів проти людяності, передусім проти цивільного населення України;
  • швидкій та ефективній міжнародній співпраці в галузі судової експертизи як заходу для зміцнення захисту прав людини;
  • проведенню науково-технічної та дослідницької діяльності;
  • гармонізації та розвитку практики судово-генетичної експертизи як з позиції розгляду справ, так і з дослідницької точки зору.

Безвісно відсутній мобілізований працівник: як і коли звільнити — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

«Ми потребуємо підтримки з боку партнерів та залучення міжнародних експертів при дослідженні злочинів і здійсненні судової експертизи. Для нас є дуже цінним ваші досвід і допомога в галузі судової експертизи для захисту прав людини», — звернувся до партнерів заступник Міністра юстиції України Андрій Гайченко.

Генеральна директорка Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) Кетрін Бомбергер у свою чергу зазначила: «Вже є десятки тисяч зниклих безвісти під час війни, яка триває, і кількість зниклих безвісти продовжує зростати. Жодна країна, упродовж триваючої війни та покладаючись на власні зусилля, не спроможна знайти таку величезну кількість зниклих безвісти людей і розслідувати їх зникнення, щоб докази таких злочинів могли бути надані міжнародному трибуналу. Підтримка України з боку МКЗБ спрямована на те, щоб допомогти розширити наявні можливості для задоволення цих вимог».

Припинення трудового договору у зв’язку зі смертю: підстави, дата прийняття рішення, документальне оформлення — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Меттью Холлідей, програмний директор, (керівник програми МКЗБ в Україні) додав: «Підтримка МКЗБ сприятиме співпраці усіх зацікавлених сторін та інституцій щодо ситуації із зниклими безвісти в Україні. Ми прагнемо розширити технічні можливості України, щоб вона могла проводити розслідування десятків тисяч справ відповідно до принципів правової держави, використовуючи передові технології».

Довідково. МКЗБ – це міжурядова організація зі штаб-квартирою в Гаазі, повноваження якої полягають у забезпеченні співпраці урядів та інших зацікавлених сторін у пошуку осіб, зниклих безвісти внаслідок війни, порушень прав людини та за інших обставин. Вона підтримує зусилля, спрямовані на допомогу країнам в ідентифікації осіб на основі наукових даних, маючи в розпорядженні унікальну лабораторію. Фахівці організації вивчають зразки ДНК, вилучені, зокрема, з масових поховань. Також порівнюються ДНК-зразки живих родичів. Це важливо для сімей, яких розлучили, в тому числі внаслідок примусової депортації дітей.

Програма МКЗБ в Україні підтримується Урядом Канади, Європейською службою зовнішніх справ Європейського Союзу (FPI), Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Бюро з питань демократії, прав людини та праці (DRL) Державного департаменту США.

 

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Джерело: Урядовий портал

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми